Limak Filarmoni Orkestrası, Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Büyüledi!

Limak Filarmoni Orkestrası'nın Büyüsü Aspendos'u Sardı
Limak Filarmoni Orkestrası’nın Büyüsü Aspendos’u Sardı

Limak Vakfı’nın düzenlediği Antalya’nın en önemli tarihi alanlarından biri olan Aspendos Antik Tiyatrosu’nda sanat ve müzik dolu iki gün yaşandı. 2000 bin yıllık tarihiyle geçmişin derin izlerini taşıyan tiyatro muhteşem atmosferinde Limak Filarmoni Orkestrası’nın büyülü notalarıyla buluştu.

Konser serisinde ilk olarak 28 Eylül tarihinde İtalyan Tenor Alessandro Safina, müzikseverlerle buluştu. Safina, 2 saat süren konserde ”Luna” başta olmak üzere en çok sevilen eserlerini seslendirdi. İzleyicilerin unutulmaz anlar yaşadığı konser sonrasında yerli ve yabancı olmak üzere pek çok sanatsever Şef Nicola Simoni yönetimindeki Limak Flarmoni Orkestrası’nı ve Safina’yı uzun süre ayakta alkışladı.

29 Eylül’de dramatik ve güçlü sesi ile dünya çapında ünlenmiş olan, opera santçısı, şef ve sanat yönetmeni Placido Domingo, uluslararası sahnede ülkemizi başarıyla temsil eden tenor Murat Karahan, soprano Jennifer Rowley ve kemanist Elvis Ganiyev Eugene Kohn yönetiminde Limak Filarmoni Orkestrası’na eşlik ettiği konserde müzik severlerin de eşlik ettiği parçalarla unutulmaz anlar yaşandı.

28 ve 29 Eylül’de gerçekleşen konserlerde Aspendos Antik Tiyatrosu’nun asırlık duvarlarına yansıtılan görüntüler ise adeta görsel bir şov niteliğindeydi. Konser alanının tarihi ambiyansına çok farklı bir hava katan ışık gösterileri seyirciler arasında büyük beğeni topladı.

Limak Filarmoni Orkestrası, Aspendos Antik Tiyatrosu'nda Büyüledi!
Limak Filarmoni Orkestrası, Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Büyüledi!

Limak Filarmoni Orkestrası

2017 yılında kurulan Limak Filarmoni Orkestrası, bugüne kadar on binlerce izleyiciyle buluştu. Sanat çalışmaları kapsamında Türkiye turnelerine çıkan orkestra, ülkenin her bölgesine müziğin iyileştirici gücünü yayarak geniş kitleleri çok sesli müzikle buluşturdu. Türk müziğini çok sesli yorumlama yeteneği ile dikkat çeken orkestra ”Zeki Müren Şarkıları” albümü, en dikkat çekici ve en çok sevilen eserleri arasında yer alıyor.

Murat Karahan

2018 yılından bu yana “Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni” görevini yürüten ünlü tenor, Türkiye’nin en önemli sanatçıları arasında yer alıyor. Ülkemizi dünyaca ünlü sahnelerde de başarıyla temsil eden Karahan, Türk opera sanatının uluslararası alanda tanıtımına çok önemli katkılar sağladı.

Alessandro Safina

Ünlü İtalyan operatik pop sanatçısı Alessandro Safina, operayı pop sanatla harmanlayan tarzıyla ön plana çıkıyor. Birçok operada başrol alan sanatçı, 2000 yılında çıkardığı “luna ” single’ı ile müzik listelerinde haftalar boyu ön sırada yer aldı. Limak Filarmoni Orkestrası ile birlikte Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen konserde izleyicilerin defalarca Luna adlı parçayı dillendirmesi için istekte bulunması şarkının dinleyiciler üzerinde bıraktığı etkinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Placido Domingo
Placido Domingo

Placido Domingo

Dünyaca ünlü opera sanatçılarından biri olan 81 yaşındaki Placido Domingo’nun 11 Grammy Ödülü bulunuyor. Geniş bir hayran kitlesine sahip olan ünlü tenor, güçlü ve dramatik sesiyle dinleyiciler üzerinde çok büyük bir etkiye sahip. 29 Eylül’de ilk kez Antalya Aspendos Açıkhava Tiyatrosu’nda konser veren sanatçı, sahneyi paylaştığı Murat Karahan ve Limak Filarmoni Orkestrası’nın etkileyici dinletisi ile seyircilere adeta büyülü bir gece yaşattı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar