“LUSTRUM” Adlı Karma Sergi KUN Art Space’te!ECE HASKAN - İKİZLER - DİGİTAL RESİM 2022- 5 EDİSYON +1AP
ECE HASKAN – İKİZLER – DİGİTAL RESİM 2022- 5 EDİSYON +1AP

Çukurova bölgesini her ay farklı sanatçı ve eserleriyle buluşturan KUN Art Space, bu kez İllüstrasyon sanatından birçok ismin eserlerinin yer aldığı “LUSTRUM” adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor.

Adını illüstrasyonun kökeni anlamına gelen ‘’LUSTRUM’’dan alan sergide Shahnaz Aghayeva, H.A.M Hūrkan Alcan, Yiğit Can Alper, Bora Aşık, Atılay Aşkaroğlu, Kaan Bağcı, Eren Bous, Ekinakis, Alptekin Canatar, Vardal Caniş, Başak Cansu Güvenkaya, Ece Haskan, Hikmeti Tabiyeci, Sercan Tunalı, Deniz Varlı, Gizem Winter, Yiğit Yerlikaya, Baysan Yüksel, Pınar Yün ve Aslı Alpar’ın çalışmaları sanatseverlerin izleniminde olacak.

Sergi Hakkında

LUSTRUM’da illüstratörlerinin çok disiplinli pratikleri ile oluşturulan sergi toplumsal düzendeki yıkım, inşa, insan olmanın güçlüğü, duyguların karmaşıklığı gibi güncel, sosyal meselelere odaklanan kavramların ele alındığı çalışmaları bir araya geliyor. İllüstrasyonun köklerine eğilmeyi, günümüzde çağdaş illüstrasyonun güncel durumunu araştırmaya, disiplinler arası pratiklerdeki üretimlerine ve günümüzdeki yerine odaklanıyor. Popüler kültür, sanat, sosyo-politik anlatılar ve toplumsal konulara dair hicivli ve çarpıcı yaklaşımların olduğu eserler çizim, yağlı boya, video, giff, heykel, dijital ve serigrafik baskı gibi disiplinlerin izlendiği, güncel dünyaya dair ironi dolu gerçeklikleri izleyici ile buluşturuyor.

İllüstrasyon sanatından örneklerin yer aldığı LUSTRUM adlı sergi’’ 24 Aralık- 21 Ocak tarih aralığında her gün saat; 10:30- 18:30 arası Adana KUN Art Space’de izlenebilir.

KUN Art Space Hakkında

2022 yılı başında açılan ve kısa sürede disiplinler arası üretimleriyle birlikte birçok sanatçıyla iş birliği kuran Kuzgun Art Space, yeni sezon sanat hayatına KUN Art Space adıyla güçlenerek devam etme kararı aldı. KUN Art Space, Çukurova bölgesinde gerçekleştirdiği yaratıcı projelerle çalışmalarını sürdüren genç iş insanı Elif Sezer Çaylı tarafından bölgedeki sanat alanlarının yetersizliği üstüne odaklanılarak, sanatçılara güneyde yeni bir alan açmak amacıyla hayata geçirildi. Kurulduğu günden bu yana çoğulcu pratiklerde üreten birçok sanatçı ve eserlerine ev sahipliği yapan galeri, birbirinden değerli sanatçıları, küratörleri ağırlamaya devam edecek.


KUN Art Space

Cemalpaşa Mahallesi 63012 Sokak No:10/A H.Keskin Apt. Zemin Kat Seyhan/ADANA

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar