Mamut Art Project 10. Yaşını Kutluyor

Mamut Art Project’in 10. Yılını Kutlayacağı 2022 Tarihleri Belli Oldu

Türkiye genelinde bağımsız yetenekleri 10 yıldır kesintisiz olarak sanat profesyonelleri ve sanatseverlerle buluşturan, İstanbul’un heyecanla beklenen güncel sanat etkinliği Mamut Art Project, 26 – 30 Ekim tarihleri arasında, Ege Yapı ana sponsorluğunda, Yapı Kredi bomontiada’nın farklı mekânlarında ve çevrimiçi platformunda gerçekleşiyor.

Mamut Art Project’in 10. yılını kutlayacağı 2022 edisyonunun ana sponsoru taahhüt ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren, inşaat sektörünün öncü firmalarından Ege Yapı oldu.

Mamut Art Project Logo
Mamut Art Project Logo

26 Ekim Çarşamba günü Yapı Kredi bomontiada’da ve çevrimiçi platformunda eş zamanlı olarak başlayacak olan Mamut’ta Türkiye’nin farklı yerlerinden katılan 49 sanatçının eserleri sergilenecek.

Sanatçılarına, eserlerini sergileme ve kendilerini tanıtma fırsatı sunmanın yanı sıra süresiz danışmanlık sağlayan Mamut Art Project, mekânın üç farklı alanına yayılan sergi ve genişleyen içeriğiyle ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunacak. Mamut, yenilikçi sergi tasarımları ile dikkat çeken fiziksel mekânın yanı sıra disiplinlerarası 49 sanatçının eserlerinden oluşan daha kapsamlı bir seçkiyi eş zamanlı olarak mamutartproject.com adresi üzerinden sanatseverlerle buluşturacak.

Mamut Art Project
Mamut Art Project

Mamut’un Art Project’in bu seneki diğer destekçileri arasında ise, son yıllarda İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’nın yanı sıra, Arçelik, Audi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Şişli Belediyesi, ve Perrier yer alıyor.

Mamut Art Project 2022

Mamut Art Project’in bu yılki jürisinde, British Council Türkiye sanat direktörü Esra A. Aysun; iş insanı, hukukçu, koleksiyoner Mehmet Ali Bakanay; sanatçı Antonio Cosentino; sanat tarihçisi, küratör ve sanat eleştirmeni Nazlı Pektaş ve Zilberman Galeri’nin kurucusu ve koleksiyoner Moiz Zilberman yer aldı.

Jüri üyelerinin belirlediği Mamut’un 2022 sergisinde yer alacak seçkide yalnızlık, aile ilişkileri ve kökler, aidiyet, cinsel kimlik, mekân algısı gibi farklı konulara odaklanan; animasyon, fotoğraf, VR, sokak sanatları, heykel, resim, enstalasyon ve video dahil olmak üzere farklı disiplin ve tekniklerle üretim yapan sanatçılar dikkat çekiyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir