Mamut Art Project Başvuruları Başladı

Mamut Art Project Başvuruları Başladı


2015’ten bu yana genç umut vaadeden sanatçıları sektöre kazandırmak için yola çıkan etkinlik bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olup, 30 Kasım’a kadar bağımsız sanatçıların başvurularını bekliyor.

1-5 Nisan 2020 tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilecek olan Mamut Art Project, kariyerlerinin başında olan genç bağımsız sanatçılarının çalışmalarını destekleyen ve onları profesyonellerle aynı platformda bir araya getiren ve sanatçıların kendi iradeleriyle yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlıyor.

Genç yıl ilk kez gerçekleştirilen Mamut Portfolyo Günleri bu yıl da genç sanatçılara Mamut ekibiyle buluşma, portfolyolarını tartışma ve fikir alma imkanı sunuyor olacak.İstanbul dışındaki şehirlerde düzenlenecek portfolyo günleri ile ilgili detaylar ise çok yakında açıklanacak.

Mamut Art Project’in jüri üyeleri arasında ise; Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarım Programı Koordinatörü, sanatçı ve müzisyen Selçuk Artut, küratör, yazar ve SAHA Derneği Direktörü Çelenk Bafra, sanatçı Aslı Çavuşoğlu; artSümer Galeri Kurucusu Aslı Sümer, OMM – Odunpazarı Modern Müze’nin kurucusu ve koleksiyoner Erol Tabancabulunuyor.

Mamut’a başvurular 30 Kasım 2019’a kadar Mamut Art Project adresinden yapılabilecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.