Marina Abramovic’ten Henry Moore’a “Sanatçı Mektupları” Hayalperest Yayınevi’nden ÇıktıSanatçı Mektupları, usta sanatçıların birbirlerine, dönemin ünlü sanat simsarlarına, hamilerine, ailelerine ve sevgililerine yazdıkları mektuplarından özenle seçilmiş hazine niteliğinde bir kaynak sunar.

Tematik bir düzen izleyen mektuplar, sanatçıların aşk hayatına, gündelik ve sanatsal yaşamına ışık tutar. Yaratım süreçleriyle ilgili duygu ve düşüncelerine dair birbirlerine yazdıkları notları ve mesajları içerir. Ünlü eserlerinin üretim ve sergi aşamasının arka planında yaşananlara odaklanarak sanatçıların kişisel hayatları ve tarihsel dönem hakkında bilgi verir.

Marina Abramovic'ten Henry Moore'a "Sanatçı Mektupları" Hayalperest Yayınevi'nden Çıktı
Sanatçı Mektupları, Michael Bird // Hayalperest Yayınevi

Her bir mektup okur tarafından daha iyi anlaşılabilmesi için, tarihsel arka plan bilgisi içeren metinlerle desteklenmektedir. Kitap, mektupların orijinal görselleriyle zenginleştirilmiştir böylece okuru sanat dünyasında renkli bir yolculuğa çıkarır.

Salvador Dali, Frida Kahlo, Michelangelo Buonarotti, Vincent Van Gogh, Rembrandt van rijn, Andy Warhol, Marina Abramovic, Marcel Duchamp, Pablo Picasso, David Hockney, Yayoi Kusama, Henry Moore, Gustav Klimt ve Georgia O’Keeffe bu cezp edici koleksiyonda yer alan sanatçılardan yalnızca birkaçıdır.

KÜNYE
Yazarı: Michael Bird
Çevirmen: Ebru Berrin Alpay
Yayınevi: Hayalperest Yayınevi
Kategori: Sanat Kuramları
Kdv’siz Satış Fiyatı: 95,00 TL
Sayfa Sayısı: 223
Kapak: Sert Kapak
Kağıt Türü: Kuşe Kağıt
Kitap Ağırlığı: 1000 gr


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.