Martch Studio’nun İkinci Edisyonu İçin Başvurular Açılıyor!

Martch Studio
Martch Studio Misafir Sanatçı Programı

Martch Art Project tarafından ikinci edisyonu gerçekleştirilecek Martch Studio misafir sanatçı programı Ayvalık’ta konumlanan mekânında yerli ve yabancı sanatçılara konaklama, çalışma ve araştırma imkânı sunuyor. 2022’in Mart ve Haziran ayları süresince gerçekleşecek program dahilinde seçici bir kurul tarafından belirlecek iki sanatçıya üç ay boyunca konaklama, atölye ve maddi destek sağlanacak, ardından Martch Studio program sürecinde üretilen eserlerden oluşacak süreli bir sergiye ev sahipliği yapacak.

Seçici kurulunda Murat Alat, Haldun Dostoğlu, Ali Kazma, Agah Uğur ve Serra Yentürk‘ün bulunduğu program dahilinde seçilecek iki sanatçıya paylaşacakları 110 m2 atölye, ayrı alanda birer yatak odası ve kişisel banyo temin edilecek. Ayrıca sanatçıların Ayvalık’ta yer alan atölyeye ulaşımı sağlanacak. Başvurular Martch Art Project websitesinden yapılacaktır.

2022 Mart – Haziran programı için başvuru tarihleri: 5 Aralık 2021 – 5 Ocak 2022

Martch Studio başvuruları hakkında daha fazla bilgiye martch.art adresindeki Martch Studio sekmesinden ulaşabilir veya sorularınız için info@martch.art adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar