Matthieu Esnult “Müzik & Hayaller” Piyano Resitali

Fransız piyanist Matthieu Esnult sahip olduğu çarpıcı eğitimi ve dikkat çekici tekniği ile çağdaşları arasında çok farklı bir konuma bir sanatçı. Genç sanatçı her ne kadar sanat hayatını İngiltere’de sürdürüyor olsa da sürekli sanatıyla iyilik peşinde dünyayı dolaşan gerçek bir idealist ve sıra dışı piyanist.

Matthieu Esnult şanslı dinleyecileri Avusturya Kültür Ofisi ev sahipliğinde 12 Nisan 2022 Salı günü Palais Yeniköy”de vereceği konsere davet ediyor.

Matthieu Esnult tarafından gerçekleştirilecek “Müzik & Hayaller” temalı bu konserde dinleyiciler romantik ve izlenimci müziğin başyapıtlarından oluşan virtüözite gerektiren bir seçkiyi Palais Yeniköy’ün büyüleyici salonunda dinleme ayrıcalığına sahip olacakalar.

Esnult resitalinde dinleyicilerini hayali topraklara doğru şiirsel ve müzikal bir yolculuğa çıkarmayı vaadediyor…

“Esnult, Liszt’in müziği ile “aşk hayallerini”, Ravel ile “ efsanevi masallarının hayallerini”, Schumann ile “kaybedilen çocukluk ve cennet hayallerini” ve Debussy ile “gece ve doğanın tasvir edildiği hayalleri” piyanosuyla dinleyicilerine anlatacak.

Österreichisches Kulturforum Istanbul / Avusturya Kültür Ofisi ve KAM MANAGEMENT’ın katkılarıyla gerçekleşecek bu konsere katılmak için 7 Nisan 2022 tarihinde açılacak etkinlik duyurusuna rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Pandemi koşulları sebebiyle seyrici kapasitesi 170 kişi ile sınırlıdır.

PROGRAM

*Schumann, Arabeske, Op.18
*Debussy, Arabesque No.1, L.66
*Ravel, Ondine (from “Gaspard de la Nuit”)
*Ravel, Pavane pour une infante Defunte
*Schumann, Scenes d’enfant, op.15
*Liszt, Liebesträume N.3 ( Love dream )
*Debussy, Clair de Lune
*Liszt, Isolde’s Liebestod (from Tristan und Isolde, by Wagner)

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.