Mehmet Ali Yıldız, Stüdyosunun Kapılarını “Please Garden” Adlı Solo Sergisiyle Açıyor

Mehmet Ali Yıldız, Stüdyosunun Kapılarını "Please Garden" Adlı Solo Sergisiyle Açıyor


Mehmet Ali Yıldız, Maystudio ismini verdiği stüdyosunun kapılarını 1 Ağustos Pazar günü, “Please Garden” adlı solo sergisiyle açıyor.

Mehmet Ali Yıldız, Maystudio ismini verdiği stüdyosunun açılışını son bir buçuk senede ürettiği ve bahçesini konu alan işlerinden oluşan “Please Garden” adlı solo sergisiyle yapıyor.

Genç sanatçı Maystudio‘yu; “ekolojik dokusunu tekrar kurduğu yeni bir alan” olarak tanımlarken; “Please Garden”da bahçe ve evin sınırları, organizmalar arasındaki politik ve mistik ilişkileri sorgulayan eserler; resim, video, heykel ve yerleştirme sanatıyla karşımıza çıkıyor.

Mehmet Ali Yıldız, “Please Garden” adlı sergisinin amacını şöyle açıklıyor: “Kendi adıma hibrit bir alan oluşturmak ve yayılabilmek. Bu yüzden burası izlenebilir bir sanatçı habitatı olsun istiyorum.” Yıldız, ziyaret edilebilir sanatçı stüdyosu Maystudio ve işleri hakkında ise; “Mekanın özelliği uzun süre bahçe ve bahçenin sınırlarında çalıştıktan sonra onu dışarıya taşıyacak bir alanda üreilmiş olmalarıdır. Yani bir anlamda bir buçuk yılda, sadece bir alan içinde sondajlanmış işlerin başka bir mekanda kurulmasıyla alakalı. İşlerimin ortaya çıkış noktası yine bahçenin her birimini konu alarak oluşmasıdır. Bahçe insan yapımı bir habitat alanıdır. İşlerimde o alandan beslenen organizmalarla ve onların gözlem süreçleriyle alakalıdır.” açıklamasında bulunuyor.

Maystudio açılış sergisi “Please Garden”, 1 Ağustos Pazar günü, saat 18:00‘de Maystudio Kadıköy‘de görülebilir. Sanatçı sergisi açılışını kendi stüdyosuda yapacağı için serginin bitiş zamanı belirtilmiyor.

Mehmet Ali Yıldız
Mehmet Ali Yıldız

Mehmet Ali Yıldız Hakkında

Mehmet Ali Yıldız, 1994, İstanbul doğumludur. İstanbul’da yaşayan multidisipliner bir sanatçıdır. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü derece ile tamamladıktan sonra aynı kurumda yüksek lisansına devam etmektedir.

Habitat alanları, sınırlar, organizmalar ve enigmalar hakkında yoğunluklu çalışan sanatçı işlerini doğal süreçler ve malzemelerle oluşturur. Genelde insan hareketleri ile doğa yapıları arasındaki güç ilişkisinden faydalanır.

Sanatçının son çalışmaları Onearc Gallery tarafından temsil edilmektedir.

Stüdyo ve sergi, Pandemi şartlarına uygun olarak, pazartesi hariç her gün saat 11:00 ile 20:00 saatleri arasında gezilebilir.


Maystudio
Mühürdar Caddesi, No:77 Moda, Kadıköy/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.