Merve Morkoç “Evet canlı, Hayır değil.” Sergisi

Merve Morkoç “Evet canlı, Hayır değil.” Sergisi
Merve Morkoç, Living Sculpture

“Evet canlı, Hayır değil.” ile çalışmalarını çok boyutlu bir zemine taşıyan Merve Morkoç’un; resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf, video ve performansı içeren çok disiplinli üretim sürecini aktardığı kişisel sergisi 9 Aralık – 15 Ocak tarihleri arasında, UP Art Project’in ilk sergi projesi olarak Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda izleyiciyle buluşuyor. Özgür üretim sürecinin yansıması olan çok disiplinli üretiminde, heykel ve enstalasyon hazırlıklarına ileri-dönüşümü ve malzeme deneylerini de aktarıyor.

“Yapay nesnelerle doğal nesneler arasındaki ayrım herkesçe çok açık ve belirli görülür. Ancak bu yargılar kesinlikle nesnel değildir. Fiziksel güçlerin amaçsız etkileri sonucunda ortaya çıkan doğal nesnelere karşılık, tasarılı ve bilinçli bir eylemin ürünü olan yapay nesnelerin özellikleri, nesnel ve genel ölçütlere göre gerçekten tanımlanabilir mi? Canlı ve cansız ayrımının bulanık olduğunu ve canlılığın cansızlıktan meydana geldiğini söylemek mümkün mü?” -Merve Morkoç

“Evet canlı, Hayır değil.”, bu sisin içinde öğrenilmiş ve ezberlenmiş kavramları form ve madde ilişkisi içerisinde sorguluyor. Merve Morkoç’un 5. kişisel sergisi ve UP Art Project’in ilk sergi projesi “Evet canlı, Hayır değil.”, 9 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında tarihi Küçük Mustafa Paşa Hamamı’nda görülebilir.

Ziyaret Günü ve Saatleri: Salı-Cumartesi 11:00 – 18:30

UP Art Project

UP Art Project, kültür ve sanat ortamında özgür üretim biçimlerini desteklemeyi hedefleyerek, sanatçıların bağımsız sanat projelerini ve sergi, panel, konuşma gibi farklı içeriklerin gerçekleştirilmesini sağlamak adına Gözde Ulusoy ve Zeynep Pakel tarafından 2021 yılında kurulmuştur.


Küçük Mustafa Paşa Hamamı
Yavuz Sultan Selim Mah., Müstantik Cad., No:32, Cibali/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.