Meşher Çevrimiçi Yetişkin Atölyeleri Devam Ediyor

Meşher Çevrimiçi Yetişkin Atölyeleri Devam Ediyor

Meşher çevrimiçi yetişkin atölyeleri Mayıs ayında da devam ediyor. Zoom üzerinden gerçekleşecek atölyeler: 8 – 9 Mayıs 2021, Cumartesi-Pazar saat 14.00’te Eren Su Kibele Yarman ile Doğrusal Zamanda Yer Almayan Bir Kutlama: Analog Kolaj Atölyesi ve 29 Mayıs 2021 Cumartesi saat 11.00’de Mesut Öztürk’le Heykelcik Atölyesi.

Doğrusal Zamanda Yer Almayan Bir Kutlama: Analog Kolaj Atölyesi

Kibele Yarman’ın “Mâziyi Korumak” sergisi için tasarladığı atölyede katılımcılar, MÖ 6. bin yıldan 20. yüzyıla kadarki zaman aralığında yer almış bir kutlamayı hayal ederlerken, farklı görsel montaj teknikleri kullanarak sergide yer alan eserlerden oluşan bir kompozisyon yaratacaklar.

Atölyede kesmek, yapıştırmak, dikmek, delmek, çizmek, üzerini boyamak, şiir yazmak ve diğer tüm iz yaratma teknikleri serbest. Atölye sonunda yaratılan kompozisyonların orijinal boyutunda numaralandırılmış bir baskısı katılımcılara ulaştırılarak bu kolektif üretim belgelenecek.

Katılımcılar her yaş grubundan ve her alandan olabilir, ancak kontenjan 12 kişiyle sınırlı. Katılmak için hayal ettiğiniz, zamanda yolculuk yaparak katılmak istediğiniz kutlama düşüncesini, bu atölyeye neden katılmak istediğinizle birlikte kısa bir paragraf olarak yazıp kayit@mesher.org adresine yollayabilirsiniz.

8 – 9 Mayıs 2021, Cumartesi-Pazar, 14:00
Katılım ücretsizdir. Çalışma dili Türkçedir.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom

Mesut Öztürk’le Heykelcik Atölyesi

“Mâziyi Korumak” sergisinde yer alan pişmiş toprak figürinlerden ilhamını alan esinlenen bu atölye, katılımcıları, insanoğlunu tarih boyunca kutsal nesneler yapmaya iten içgüdüyü düşünmeye davet ediliyor.

Seramik sanatçısı Mesut Öztürk atölyede bizlere, kendimizin daha iyi bir versiyonuna yaklaşmamızı sağlayacak sözde kutsal heykelcikler yapmak konusunda yol gösterirken, tarih boyunca figürinlerin yüklendikleri sembolik anlamları örnekler üzerinden irdeleyecek.

Malzeme listesi: havayla kuruyan kil

29 Mayıs 2021 Cumartesi, 11.00
Katılım ücretsizdir. Çalışma dili Türkçedir. Süre 120 dakika.
Çevrimiçi bağlantı mecrası: Zoom


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir