Meşher’de Çevrimiçi Turlar Başlıyor

Meşher, Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı sergisi için çevrimiçi rehberli turlara başlıyor. Çocuklar ve yetişkinler için iki farklı rotada hazırlanan rehberli turlar ücretsiz gerçekleştirilecek.

Ben-Sen-Onlar Sergisi, Meşher
Ben-Sen-Onlar

Meşher, Çiğdem Simavi hâmiliğinde ve ÜNLÜ & Co sponsorluğunda, küratörlüğünü Deniz Artun’un üstlendiği Ben-Sen-Onlar: Sanatçı Kadınların Yüzyılı sergisini çevrimiçi ortama taşıyor. Çocuklar ve yetişkinler için farklı detayları içeren rotalarda oluşturulan sergi turları rehberli olarak düzenlenecek. Katılımcılar, sergi rehberleri ile çıkacakları yolculukta Türkiye’de yaşamış ve üretmiş sanatçı kadınların eserlerini izleyebilmelerinin yanında kullandıkları malzemeleri ve çalıştıkları temaları da tanıma fırsatı bulacak.

Mart ayı itibarıyla çocuklar için iki haftada bir cumartesi günleri 14.00’te, yetişkinler içinse her hafta perşembe günleri 19.00’da düzenlenecek turlar, Zoom uygulaması üzerinden ücretsiz gerçekleştirilecek. Rehberlerin çocuk ve yetişkinlere yönelik olarak hazırladıkları özgün bir rotayla şekillenecek turlara katılım için kayit@mesher.org adresinden kayıt yaptırmak yeterli olacak.

Meşher Hakkında

Bir Vehbi Koç Vakfı (VKV) kuruluşu olan Meşher, tarihi araştırmalardan güncel sanata uzanan kapsamlı sergilerinin yanı sıra atölye ve konferans gibi etkinlik serileri düzenliyor. Osmanlı Türkçesinde “sergi mekânı” anlamına gelen adıyla Meşher, zamanlar ve kültürler arasında ilham verici bir diyalog zemini sağlamak amacıyla 2019 Eylül’ünden bu yana etkinliklerini sürdürüyor. Üç kata yayılan sergi ve etkinlikler için faaliyet alanına sahip olan Meşher’deki sergiler, orta çağdan günümüze uzanan geniş zaman dilimi içinde, çok çeşitli konulardaki programı, araştırmaya dayalı akademik yönü ve yayınlarıyla bir referans noktası olarak kültür sanat dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor.

Meşher, pazartesi günleri hariç haftanın her günü saat 11.00-18.00 arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir. İstiklal Caddesi’ndeki Meşher’de ziyaretin yanı sıra etkinlik ve rehberli sergi turları ücretsiz gerçekleştiriliyor. Binada uygulanan sağlık tedbirleriyle ilgili bilgiler ve ziyaret saatlerine www.mesher.org’ dan ulaşılabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.