Mesut Karakış “Katmanlar ve Oluklar” Sergisi

Galeri 77, Mesut Karakış’ın “Katmanlar ve Oluklar” isimli kişisel sergisine 16 Aralık 2021 – 16 Ocak 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Katmanlar ve Oluklar Sergisi
Mesut Karakış, “Katmanlar ve Oluklar”

Mesut Karakış gibi biçimci ressamlar için önemli olan sanatsal unsurlar formlar ve renklerdir. Eserlerinin kompozisyonu, resmin içsel yapısına odaklanarak azami estetik ve görsel etkiyi amaçlar. Karakış, üretiminde ve temsilinde yeni yollar açarak soyut resmi klasik sınırlarından ileri taşıyan yaratıcı sanatçılar arasında yer almakta. Sanatçı, yapıcılık ve yıkıcılık arasında gidip gelen sofistike ve kendine özgü bir resim tekniği geliştirmiştir. Resimlerinde açığa çıkan nihai görselde, en ön katman fırçayla boyanmamıştır. Sanatçı, zemindeki rengin belli bölümlerini eritmek ve ayırmak için akrilik boya ve su arasındaki kimyasal reaksiyonu kullanır.

Mesut Karakış’ın “Katmanlar ve Oluklar” sergisi 16 Aralık 2021 – 16 Ocak 2022 tarihleri arasında Galeri 77’de görülebilir.

Ziyaret Saatleri: Pazartesi – Cumartesi, 10.00 – 18.00


GALERİ 77

Hacımimi Mah. Necatibey Cad. Sakızcılar Sok. No:1/E, Karaköy 34425 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.