Michael Morpurgo’nun Savaş Atı, 150 Bini Aşkın Okura Ulaştı!

İngiliz Çocuk Edebiyatı Elçisi, efsanevi yazar Michael Morpurgo’nun klasikleşmiş romanı Savaş Atı, 30. baskısı ile 150 bini aşkın okura ulaştı!

Savaş Atı, Birinci Dünya Savaşı’nda yaşanan sıradışı olayları Joey adında bir atın ağzından aktaran umut dolu bir arayış öyküsü anlatıyor.

Altı aylık bile değilken hayvan pazarında açık arttırmaya çıkarılan Joey, sarhoş bir adama satılır. Niyeti bir buzağı almak olan adamın oğlu Albert, Joey’i görür görmez âdeta ona hayran kalır. Birlikte büyüyen Albert ve Joey asla koparılamayacak bir dostluk bağıyla birbirlerine bağlanır. Ta ki günlerden bir gün, bankaya olan ipotek borcunu ödemek için paraya ihtiyacı olan Albert’ın babası, Joey’i İngiliz ordusuna satana kadar…

Geçtiğimiz yıllarda devasa maket atların sahne aldığı görkemli bir tiyatro oyununa uyarlanan bu dokunaklı eser, 2011’de ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından beyazperdeye de taşınmış ve En İyi Film kategorisi dâhil pek çok dalda Oscar’a aday gösterilmişti.

Yüzbinlerin kitaplığına girmeyi başaran Savaş Atı‘yla henüz tanışmayanlar, kitabı mayıs ayı boyunca tudem.com‘dan %30 indirimli olarak satın alabilirler.

KÜNYE
ISBN – Barkod No: 9786059604451
Yazar: Michael Morpurgo
Türkçeleştiren: Arif Cem Ünver
Seri: TUDEM MODERN KLASİKLER (12 Kitap)
Sınıf/Yaş: 5. Sınıf (10-11 Yaş), 6. Sınıf (11-12 Yaş), 7. Sınıf (12-13 Yaş), 8. Sınıf (13-14 Yaş)
Türü: Roman
Temalar: Arkadaşlık, Duygular, Hayvan Sevgisi, Mücadele, Savaş ve Barış
Baskı Detayları: 13,5×19,5 cm, 184 sayfa, holmen, sert kapak

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.