Milliyet Arkeoloji Dergisi 2. Sayısı Okurlarla Buluşuyor

Milliyet Arkeoloji Dergisi 2. Sayısı Okurlarla Buluşuyor

Arkeolojiye dair konuları herkese hitap edecek özel bir anlatımla ele alan Milliyet Arkeoloji Dergisi, kültür mirası bilincini oluşturmak için okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Aylık yayınlanan Arkeoloji Dergisi’nin ikinci sayısına Milliyet Gazetesi okurları 23 Mayıs Pazar günü gazete ile birlikte ücretsiz olarak ulaşabilecek.

Keşfetmeye meraklı okurları ile birlikte çocukları da unutmayan Milliyet Arkeoloji Dergisi, arkeoloji haberlerinden Türkiye’nin dört bir yanındaki müzelerdeki güncel gelişmelere, profesyonel rehberlerin anlatımıyla en özel tur rotalarından arkeolojiyle ilgili filmler ve kitaplara kadar yine birçok konuyu farklı bir bakış açısıyla sunuyor. “Tarih Kokan Tarifler” bölümünde de Antik Yunan ve Roma kaynaklarında geçen bir tarifolan ballı karidesi detaylı anlatımla ele alıyor.

Milliyet Arkeoloji Dergisi, 23 Mayıs Pazar günkü ikinci sayısında; Gece müzeciliği ile Uyanan Güzel Efes, hızlı atların ve kahraman savaşçıların kenti Kibyra, ışığın ve mavinin ülkesi Likya, tarihin sıfır noktası Göbeklitepe ile Anadolu’nun spor ve eğitim mekanları Gymnasionlar’ı mercek altına almasının yanı sıra minik okurlarını da çocuk sayfalarında tarihi keşfe çıkarıyor.

23 Mayıs Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Arkeoloji Dergisi’ne, dijital platformlarda Dergilik, gazetelik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir