Milliyet Sanat’tan Sanatseverlere Ortak Proje Çağrısı

Milliyet Sanat’tan Sanatseverlere Ortak Proje Çağrısı


Milliyet Sanat Dergisi, bu sene Contemporary İstanbul 2020’de Ayşegül Sönmez danışmanlığında Fırat Gürgen tarafından hazırlanacak çevrimiçi fuarın video sanat projesinde yer alıyor. İçinde sanat geçen fotoğraflarını göndererek projeye katılan okurlar Contemporary İstanbul 2020’de Milliyet Sanat ile projenin bir parçası olarak yer alacaklar.

Milliyet Sanat Dergisi, Contemporary İstanbul 2020 çerçevesinde Ayşegül Sönmez danışmanlığında Fırat Gürgen tarafından üretilecek çevrimiçi fuarın video sanat projesi ile katılıyor.

Milliyet Sanat Dergisi bu projeye ortak olmak isteyen sanatseverleri davet ederek; pandemiden önceki dönemde kültür sanat etkinliklerine katıldığı, açık havada konserler izlediği, sergi salonlarını gezdiği, müzelerde ve fuarlarda selfie çektiği, kısacası içinden sanat geçen fotoğraflarını dergiye göndermelerini istiyor. Böylece gönderilen fotoğraflarla hazırlanacak video, projenin bir parçası olarak Contemporary İstanbul 2020’de video sanat projesinde gösterilecek.

Bu proje ile Milliyet Sanat Dergisi pandemi öncesine dair duyguları tetikleyerek herkesi yarına dair umutlandırmayı amaçlıyor. Katılmak isteyenler, pandemi öncesindeki çeşitli sanat etkinliklerinde çektikleri fotoğrafları 5 Aralık 2020 tarihine kadar msanat@milliyet.com.tr adresine gönderebilir.

Contemporary Istanbul’un 15. Edisyonu Akbank Ana Sponsorluğu’nda 19-20 Aralık ön gösterim, genel izleme olarak 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında virtual.contemporaryistanbul.com üzerinden online olarak yapılacak. Fiziki edisyon ise 2021 ilkbaharda gerçekleştirilecek.

On sekiz gün sürecek çevrimiçi fuar virtual.contemporaryistanbul adresinden ziyaret edilebilecek.

Katılım şartları ve Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereği uyulması hereken kurallar içi Tıklayınız.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.