Mina Karwanchi’nin “Dokunma Bana” İsimli Sergisi Galeri / Miz’de!

Mina Karwanchi
Mina Karwanchi

Galeri / Miz, 20 Aralık 2022 – 10 Ocak 2023 tarihleri arasında genç sanatçı Mina Karwanchi’nin “Dokunma Bana” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Doğa, bize sesini defalarca duyurmaya çalışmış, ancak insanlığın bilinçsiz tüketim anlayışı ve her geçen gün doğadan daha fazla alması, korkutan iklim değişikliği ve çevre kirliliği sonuçlarını kaçınılmaz hale getiriyor. Denizaltı yaşamını ve deniz canlılarını da etkileyen bu durum hem doğanın hem de denizin güzel renklerinin de yavaş yavaş yok oluşuna sebep oluyor.

“Dokunma Bana” sergisinde denizlerden, okyanuslardan ve mercanlardan ilham alarak çalışmalarını üreten Karwanchi, sanayileşmenin başlangıcından beri hoyratça davranılan, doğanın güzel renklerinin zamanla solmasına ve yok olmasına da ışık tutarak, kendisini içselleştirdiği bu yolculuğunda yön verdiği sanatını yine sanatı aracılığı ile ölümsüzleştirerek doğanın sonsuzluğuna vurguda bulunuyor.

Mina Karwanchi’nin yeni sergisi “Dokunma Bana” 10 Ocak 2023’e kadar Galeri/ Miz’de görülebilinir.

Mina Karwanchi

2004 – 2011 yılları arasında İsveç, Göteborg’da seramik çalışmanın temellerini öğrenmiş ve çeşitli teknikler ile becerilerini geliştirmiştir. Daha sonra 2016 – 2019 yıllarında Shangai’da çanak – çömlek atölyesine katılarak kil üzerine deneyimler kazanmıştır. 2029 yılında İstanbul’a yerleşen Mina Karwanchi 2020 yılında atölyesini kurmuş ve çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Sergiler

  • Şanghay Çin 2017 – Çömlek Atöyesi
  • Marbella İspanya 2021 – Modern ve Çağdaş Sanat Gösterisi
  • Artsy ve Janet Rudy ile Güzel Sanatlar Üzerine 2021 Çevrimiçi Sergisi
  • Grup Sergisi, Arthus Galeri, Belçika 2022 ( Aralık )

Galeri Miz

Teşvikiye, Teşvikiye Mah., Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt. No:64, 34365 İstanbul, Türkiye

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar