Mixer Ahu Akgün “Sebeb-i Ziyaret” Sergisini Ağırlıyor

Mixer proje odası, 12 Eylül-31 Ekim 2020 tarihleri arasında Ahu Akgün’ün “Sebeb-i Ziyaret” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Sanatçı fiziksel ve zihinsel mesafeleri algılamaya çalışarak, ilişkileri, gördükleri ve özledikleri arasında yeni bağlar kuruyor ve bu mesafeleri resim ile kapatmanın yollarını arıyor. Sergi, sanatçının kendisinden, çevresi ile kurduğu ilişkilerden, atölyesinden ve yaşamından izler taşırken, izleyiciyi kendi hayatlarındaki mesafe kavramını yeniden düşünmeye davet ediyor.

Ahu Akgün hakkında

1985 yılında İstanbul’da doğan Ahu Akgün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünün ardından Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında “Altta Kalan-4” isimli işi 37. Akbank Günümüz sanatçıları ödüllü sergisinde birincilik ödülü almaya hak kazandı. Sanatçı, çalışmalarına ve yaşamına İstanbul’da devam ediyor.

Ahu Akgün “Sebeb-i Ziyaret” başlıklı sergisi, 31 Ekim tarihine kadar, 12.00-18.00 saatleri arasında Mixer’de görülebilir.

Galeri ziyareti esnasında, Sağlık Bakanlığı genelgesi kapsamında, ziyaretçilerin maske takması ve mesafe kuralına uyması gerekmektedir.

Mixer
Mumhane Cad. No:50, ‐1. Kat, Karaköy/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.