Mixer, Alp İşmen ve Yüksel Dal’ı Bir Araya Getiriyor

Mixer, Alp İşmen ve Yüksel Dal’ı Bir Araya Getiriyor


Mixer, 16 Şubat – 3 Nisan 2021 tarihleri arasında farklı kuşaklardan iki sanatçıyı, Alp İşmen ve Yüksel Dal’ı, küratörlüğünü Nergis Abıyeva’nın üstlendiği Olağanüstü denklikler, ince benzerlikler sergisinde bir araya getiriyor.

Adını Umberto Eco’nun Foucault Sarkacı romanından alan sergi, ilk bakışta, hemen görünür ve kavranır olanın değil, derinleştikçe, katmanlarına inildikçe fark edilenin izini sürüyor. Alp İşmen ve Yüksel Dal, pratiğini genellikle kalem kağıtla gerçekleştirmeyi yeğleyen ve mürekkebin kağıt üzerindeki olanaklarını araştıran iki sanatçı. Her iki sanatçı da, mürekkebi sıradan bir malzemeden çok, bir deneyim alanı olarak ele alıyor. İzleyicinin hemen kavrayacağı gibi, sergide yer alan çalışmalarda “çizgi” öne çıkıyor. “Olağanüstü denklikler, ince benzerlikler” sergisi, birbirinin eşiti olmayan, ancak birbirine denk düşen görsel ve jestsel ilişkilere odaklanıyor.

Olağanüstü denklikler, ince benzerlikler, Alp İşmen ve Yüksel Dal’ın çalışmalarını birbirine paralel izlenen denkliklerle sunarken izleyiciye her bir sanatçının pratiğini kavrama fırsatı da veren bir kişisel sergi deneyimi sunuyor.

Alp İşmen ve Yüksel Dal’ın katılımıyla Nergis Abıyeva küratörlüğünde düzenlenen Olağanüstü denklikler, ince benzerlikler sergisi 16 Şubat – 3 Nisan tarihleri arasında Mixer’de ziyaret edilebilir.

Mixer
Mumhane Cad. No:50, ‐1. Kat, Karaköy, İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.