Mixer Print Studio 29 Mart’ta BaşlıyorMixer Print Studio
Mixer Print Studio

Mixer Print Studio, Mixer’in Printed serisi ile sürdürdüğü baskı sanatlarına eğilen yaklaşımı ve bir dönem düzenlediği ArtLAb deneyiminin mirası ile temel baskı pratiklerinin uygulanmasını amaçlayan bir etkileşim alanı olarak oluşmuştur.

Stüdyo, bir grup sanatçının fikir ve uygulama biçimlerini tartışıp yeni üretimler üzerine çalışma alanı olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda izleyiciye açık hali ile bir buluşma noktasıdır. Can Aytekin ve Yasemin Nur Erkalır’ın desteğiyle yürütülecek olan Mixer Print Studio, baskı tekniklerinin üretilebilir, sürdürülebilir ve ulaşılabilir olmasını hedefler. Mixer Print Studio, 29 Mart’ta Can Aytekin ve Yasemin Nur Erkalır’ın atölyeyi kullanımıyla başlayacak ve bir dizi sanatçının atölyeyi devralmasıyla devam edecektir. Mixer Print Studio, PRINTED’22: iziziz sergisiyle ilişkili olarak yapılan üretimler, düzenlenecek konuşma ve atölyeler ile baskı sanatlarının Türkiye’deki durumunu derinlemesine incelemeyi amaçlıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir