Mixer Sessions V Edisyonu İle 15 Haziran’da Başlıyor

Mixer Sessions V Edisyonu İle 15 Haziran’da Başlıyor

Mixer’in kariyerlerinin başındaki genç sanatçılara alan açma ve destek olma arzusuyla hayata geçirdiği sergi serisi Mixer Sessions’ın beşinci edisyonu, 15 Haziran – 4 Ağustos tarihleri arasında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

Mixer’in, 2016 yılından bu yana sanat eğitiminden profesyonel sanat yaşamına geçiş sürecindeki sanatçıların katılımına açık düzenlenen sergi serisinin bu yıl beşincisini gerçekleştiriyor. Sanat alanında eğitim veren üniversitelerin son sınıf lisans, yüksek lisans, doktora öğrencilerine yönelik yapılan açık çağrı sonucunda bu yıl 300’ün üzerinde başvuru aldık. Mixer ekibi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 19 sanatçının farklı disiplinlerde üretilen çalışmaları sergilenmeye hak kazandı.

Mixer Sessions V, farklı şehirlerde eğitim gören sanatçıların video, fotoğraf, tuval, karakalem, seramik, hazır nesne ve mekana özgü yerleştirmeler gibi çeşitli sanatsal üretim biçimlerini kullanan çalışmaları izleme fırsatı sunuyor. Bu yılki seçki de, toplumsal hafıza; birey-kimlik; aidiyet; aile; ev-mekan, doğa-insan ilişkisi ve iktidar kavramları öne çıkıyor. 15 Haziran – 4 Ağustos tarihleri arasında çalışmalarını Mixer Sessions V sergisi aracılığıyla izleyiciler ile buluşturacak sanatçılar: Cemil Toprak, Delal Eken, Derya Gözükızıl, Duygu Tanrıverdi, Eda İlbeyci, Ege Subaşı, Ekin Keser, Ferhat Salman, Gökhan Tanrıöver, Hale Arslan, Hazel Kılınç, Irmak Dönmez, Kübra Zor, Nagihan Aydınlık, Pelda Aytaş, Rıdvan Aşar, Serap Alakaz, Volkan Dinçer, Zeynep Tunçel olarak belirlendi.

Künye: Volkan Dinçer, diasporal gerilimler diasporal tensions, video, manipülatif kurgu manipulative fiction, 3’32”, 2020

Mixer Sessions V
15.06.2021 – 04.08.2021
Saatler: 12.00 – 19.00


Mixer
Mumhane Cad. No:50, Kat: ‐1, Karaköy/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.