Mixer, Yeni Yılı, Hilal Polat’ın “Arzu Kadar Kadim” Sergisiyle Karşılıyor

Mixer, Yeni Yılı, Hilal Polat'ın "Arzu Kadar Kadim" Sergisiyle Karşılıyor


Mixer, 22 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 tarihleri arasında Hilal Polat’ın kendi kurgusal mitolojisinden hareketle hikayeleştirdiği ve deneyimsel bir mekâna dönüştürdüğü “Arzu Kadar Kadim” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi, sanatçının farklı alanlardaki pratik ve deneyimlerini hayal gücü ile birleştirdiği ve kendi düşünsel meseleleri ekseninde yorumlayarak sanatsal pratiği ile bütünleştirdiği bir yapıyı izleyiciye sunuyor.

“Arzu Kadar Kadim”, Hilal Polat‘ın düşüncelerini, nakış, heykel, minyatür ve ışık gibi formlarla sentezleyerek çok boyutlu yerleştirmeler içeren teatral bir mekan tasarımı oluştururken, sanatçının mekansal algı yaratma üzerine kurguladığı sanatsal üretimlerine yeni bir pencere açıyor. Sergi kurgusunda, farklı form ve özgün özellikleri ile yer alan canlılar izleyici ile etkileşim kurarken kendi dillerini, hikayelerini ve yaşamsal haklarını gösterme yollarını arıyor.

Hilal Polat’ın Mixer galeri alanını bir anlatı mekanına dönüştürdüğü Arzu Kadar Kadim başlıklı sergisi, 22 Aralık 2020 – 6 Şubat 2021 tarihleri arasında 12.00-18.00 saatleri arasında görülebilir.

Kavramsal ve Kurgusal Tasarım: Hilal Polat, Onur Karaoğlu
Işık tasarımı: Utku Kara
Ses Tasarımı: Okan Kaya
Metin Seslendirme: Kalben Sağdıç

Mixer
Mumhane Cad. No:46-50, Kat:-1, Karaköy/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.