Mixer’den Çevrimiçi Video Sergi: “Art on Screen”

Mixer'den Çevrimiçi Video Sergi: "Art on Screen"


Mixer, 25 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında “Art on Screen” başlıklı çevrimiçi video sergisini izleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor.

Farklı tekniklere odaklanan sergi serileri düzenleyen Mixer, “Art on Screen” sergisi kapsamında Türkiye’den altı sanatçının farklı ülkelerden takip ettiği sanatçıları Mixer web sitesi üzerinden izlenebilecek bir seçkide bir araya getiriyor. Bilgisayar ortamında üretilen ve ekranlar aracılığıyla izleyici ile buluşan video çalışmalar, dış dünya ile etkileşimimizin azaldığı ve çevrimiçi ağlar aracılığıyla temas kurduğumuz bu sürece yakından tanıklık ediyor. Ekranlardan evlerimize giriyor ve yeni düşünme biçimleri yaratmamıza olanak tanıyor. Art on Screen, 25 Haziran, Perşembe günü Zoom üzerinden gerçekleşecek ve eş zamanlı Youtube’da canlı yayınlanacak bir açılış konuşmasının ardından mixerarts.com üzerinden ziyaret edilebilecek. Sergiye paralel düzenlenecek konuşma serileri, davet edilen sanatçıların üretim süreçleri ile beraber video sanatının gelişimi, kullanılan araçlar ve sergileme yöntemlerini paylaşma fırsatı sunacak.

Mixer’de 25 Haziran-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek, Art on Screen sergisi, teknolojinin, günümüz koşullarını yeniden şekillendirme biçimlerini, ekranların hayatımızdaki yerine odaklanıyor.

Sanatçılar: Balkan Karışman & Maotik, Can Büyükberber & Trudy Elmore, Meltem Şahin & George Wylesol, Ozan Türkkan & Claudia Larcher, Sırma Doruk & Julie Nymann, RAW & Kuflex

Art on Screen Konuşmaları Zoom:
25 Haziran, Perşembe saat 17.00
Meeting ID: 820 9994 3588
Password: 356043

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.