Zaman:19 September, 2020

Mixer’den İki Sergi Birden


Pandemiyle birlikte yeni kurallarla kapılarını geçtiğimiz ay ziyarete açan Mixer, 12 Eylül-31 Ekim 2020 tarihleri arasında Ozan Atalan ve Ahu Akgün’ün sergilerine ev sahipliği yapacak.

Çıkmaya Zorla || Force Quit

Mixer, 12 Eylül – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında multimedya yerleştirmeler üzerinden spekülatif deneyimler sunan sanatçı Ozan Atalan’ın “Çıkmaya Zorla” isimli dördüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Dijital Bahar 2020 // Ozan Atalan

Sergi, insanın diğer insanlara ve doğayı/uzayı da içeren insan olmayan varlıklara yıkıcı yaklaşımını meşru kılan insan merkezci yaklaşıma ve dünyanın ayrıştırıcı-düalist yorumuna eleştirel yaklaşıyor. Bu eleştiriyi; dijital-fiziksel, organik-endüstriyel, beden-ruh, hammadde-dönüşüm, insan-insan olmayan varlık dualitelerini sergideki işlerin bünyesinde ortak yaşam formu haline getirip alternatif gerçeklik alanları sunarak yapıyor. İnsan-doğa dualitesini, aralarında hiyerarşik bir bağ kurmadan, bütünleştirici bir şekilde yorumluyor ve oluşan sentez üzerinden insanın kendine ve doğaya yabancılaşma duygusunu ve varoluşçu kaygıları kişisel deneyim üzerinden inceliyor.

Sebeb-i Ziyaret

Mixer proje odası, 12 Eylül – 31 Ekim 2020 tarihleri arasında Ahu Akgün’ün “Sebeb-i Ziyaret” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Aynı Şeye Bakmak 2020 // Ahu Akgün

Sanatçı fiziksel ve zihinsel mesafeleri algılamaya çalışarak, ilişkileri, gördükleri ve özledikleri arasında yeni bağlar kuruyor ve bu mesafeleri resim ile kapatmanın yollarını arıyor. Sergi, sanatçının kendisinden, çevresi ile kurduğu ilişkilerden, atölyesinden ve yaşamından izler taşırken, izleyiciyi kendi hayatlarındaki mesafe kavramını yeniden düşünmeye davet ediyor.

1985 yılında İstanbul’da doğan Ahu Akgün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümünün ardından Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 2019 yılında “Altta Kalan-4” isimli işi 37. Akbank Günümüz sanatçıları ödüllü sergisinde birincilik ödülü almaya hak kazandı. Sanatçı, çalışmalarına ve yaşamına İstanbul’da devam ediyor.

Açılışlar 12 Eylül Cumartesi.
Sergiler, 11:00 ile 21:30 arasında ziyaret edilebilir.

Mixer
Mumhane Cad. No:50, ‐1. Kat, Karaköy/İstanbul

Doğal Bakım Ürünleri


Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir