Modern ve Çağdaş Sanatın Şifrelerini Bu Kitaplarla Çözeceksiniz!Hayalperest Yayınevi sanatseverleri çağdaş sanat ve modern sanat algısı üzerine yeni bakış açıları geliştirecekleri, kalıplar dışında kendi yorumlarını katabilecekleri rehber niteliğinde iki kitabı sanatseverlerle buluşturuyor.

MODERN SANATIN YEDİ ANAHTARI

Modern ve Çağdaş Sanatın Şifrelerini Bu Kitaplarla Çözeceksiniz!

“Morley, hem sıradan okura hem de meraklısına sanat ve fikirlerle derinlemesine meşgul olmaları için gerekli araçları sağlayacak görme ve kavrama yöntemlerini sıralıyor.”
Iwona Blazwick
Whitechapel Gallery Direktörü

Sanatçıların kendilerini ifade etmeye, yeniliğe, duygulardan arınmış bir entelektüelliğe ve salt tepki çekmek uğruna öfkeye öncelik verdikleri bir dünyada Modern Sanatın Yedi Anahtarı, tuhaf ve sıklıkla göz korkutan “modern sanat” olgusunun şifrelerini çözmeyi amaçlıyor. Oldukça geniş bir aralıkta değişen mecra, üslup, konu ve niyet çeşitliliği içinde Simon Morley, küreselleşmenin ve sinirbilimin etkisini yansıtan yirmi sanatsal çalışmayı yorumlamak için yedi farklı mercek sunuyor. Esnekliği olmayan “okumalara” başvurmaksızın yazar, okuru dünyanın en merak uyandıran ve tartışmalı sanat çalışmalarından bazılarının anlamlarını çözmeye davet ediyor.

KÜNYE
Modern Sanatın Yedi Anahtarı

Yazar: Simon Morley
Çeviren: Eda Açanal
Barkod: 9786059452656
Basım Yılı: Mart 2021
Sayfa Sayısı: 260
Ebat: 14 x 21 cm
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1.Hamur

KİM KORKAR ÇAĞDAŞ SANATTAN?

Modern ve Çağdaş Sanatın Şifrelerini Bu Kitaplarla Çözeceksiniz!

Baktığım şey nedir?
Onu sanat yapan şey nedir?
Ve bu neden önemli?

Çağdaş sanat hayli kafa karıştırıcı olabilir, ama Kyung An ve Jessica Cerasi sizleri harakete geçirmek ve kafa karışıklıklarınızı gidermek üzere hazır bekliyorlar. Bu A’dan Z’ye rehber nitelikli bu kitap, günümüz sanat sahnesine özlü ve isabetli bir şekilde yaklaşıyor, küratörlerin ne yaptığını açıklıyor, kavramsal sanatı açıklığa kavuşturuyor ve çağdaş sanatla ilgili sormaya korktuğunuz tüm soruları yanıtlıyor.

Kim Korkar Çağdaş Sanattan? bir sonraki büyük şey sizi tamamıyla şaşkına çevirdiğinde danışabileceğiniz kusursuz bir rehber kitap.

Kyung An New York Guggenheim Museum’da yardımcı küratördür. Londra, Courtauld Institute of Art’dan sanat tarihi doktora derecesi almıştır.

Jessica Cerasi Birleşik Krallık Devlet Sanat Koleksiyonu’nun Modern & Çağdaş Sanat küratörüdür. 2019 yılındaki Venedik Bienali’nde ve 2016 yılında gerçekleşen Sidney Bienali’nde yardımcı küratör olarak görev yapmıştır.

KÜNYE
Kim Korkar Çağdaş Sanattan?

Yazar: Kyung An & Jessica Cerasi
Çeviren: Mehmet Üstünipek
Barkod: 9786059452663
Basım Yılı: Mart 2021
Sayfa Sayısı: 140
Ebat: 14 x 21 cm
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: 1.Hamur

Modern Sanatın Yedi Anahtarı ve Kim Korkar Çağdaş Sanattan? kitaplarını Hayalperest Yayınevi üzerinden satın almak için buraya tıklayınız.

*Ön sipariş ürünü olan bu kitapların kargo teslim tarihi 10 Mart 2021’dir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir