MSDT, “Uyanıştan Özgürlüğe” İzleyici İle Buluşuyor

Uyanıştan Özgürlüğe
Uyanıştan Özgürlüğe

MSDT, “Uyanıştan Özgürlüğe” eserinde çocuk ve gençlerden oluşan 80 kişilik dansçı kadrosu ile insanlığın kendi özünden ve doğadan kopuşunu, kendini yeniden bulma yolculuğunu ve günümüz ikliminde özgürlüğe tutunuşunu anlatacak.

Mercan Selçuk Dans Topluluğu, geçtiğimiz sezon prömiyerini yaptığı “Uyanıştan Özgürlüğe” adlı eseri ile yeniden izleyici ile buluşuyor. 20 Ocak’ta saat 20.00’de Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde gösterime girecek olan eser, klasik bale ve modern dans sanatını birleştiriyor.

İzleyiciyi hem Batı hem de Türk bestecileriyle buluşturan eserin kurgu ve koreografisinde Mercan Selçuk imzası var. MSDT’nin yaşları 10 ile 30 arasında değişen 80 kişilik dansçı kadrosunun performansları sahneye yansıyor.

Uyanıştan Özgürlüğe bir kayboluştan yeniden özünü bulmaya doğru uzanan bir arayışı anlatıyor. İnsanlığın gelişen modern dünyada, doğadan ve kendi özünden kopuşu; kaybetmeye başladığımız duyguları, aşkı, zarafeti ve naifliği yeniden bulma yolculuğu beden dili ile izleyiciye aktarılıyor. Tüm dünyayı sarsan pandemi gölgesindeki kuşatılmışlıklardan, sıkıntılardan sıyrılış, kurtuluş ve özgürlüğe sanat ile yeniden tutunuşun, umutlu bir yolculuğun hikayesi aynı zamanda…

Başta çocuklara ve çocuk kalbini koruyanlara ithaf edilen Uyanıştan Özgürlüğe, çocuk, genç ve çocuk kalbini koruyan her yaştan izleyici ile buluşacak. Gösteri biletleri, Biletinial’dan temin edilebilecek.


KKM Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi

Kozyatağı Mah., Bayar Cad./buket Sok. Kozzy Alışveriş Ve Kültür Merkezi 20/1, 34742 Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar