“Müjdemi İsterim” İthaki Yayınları’ndan Çıktı!

Mert Balaban’nın ikinci öykü kitabı Müjdemi İsterim, İthaki Yayınları’ndan çıktı. Mert Balaban, ikinci öykü kitabı Müjdemi İsterim ile okura yeni sesler, bambaşka insanlar ve hikâyeler kazandırıyor. Bu öykülerle sahillere, çorbacılara, atölyelere, yeni ama yabancısı olmadığımız hanelere çağırıyor bizi.

Müjdemi İsterim Kitap Açıklaması

Dünya yırtılmış kâğıt sesleriyle, tuhaf gıcırtılarla ve dinmek bilmeyen uğultularla dolu. Biz onda yerini arayan taş gibi yuvarlanmaya yaşamak diyoruz. Ondan kopup yine ona düşmeye, bu düşüşün hızına, aldığımız berelere razıyız. Dünyanın kulağımıza dolan sesiyle, içimizi çizen gıcırtısıyla, başımızı ağrıtan ağır uğultusuyla arkadaşız. Kâğıt bizim çünkü, gıcırtı da uğultu da bizden. Yalnız bilmiyor bulamayacağını yerini arayan taş.

“Babam olacak adam kurnazdı. Düğünden önce almış toprağı, katmış mutsuz beyliğine. Benim içimdeki kadını hesap edememiş ama. Benim içimdeki kadının, gecenin bir yarısı, yanına bir çanta bile almadan, ayağında kırk iki numara eski bir terlikle kaçıp gideceğini hesap edememiş. Övünmek gibi olmasın, bendeki yürek, şu yan masanın üzerinde duran ölü dananın yüreğinden büyüktür Bey Amca, haberin olsun.”

Mert Balaban

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 2005 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarında bir grup arkadaşıyla birlikte Aylak adında bir öykü dergisi çıkarttı. Şalom Gazetesi’nin düzenlediği öykü yarışmasında “Üç Küçük Çocuk,” adlı öyküsüyle “Gençlik Teşvik Ödülü”nü aldı. Aylak Adam Yayınları’nın düzenlediği öykü yarışmasını kazandı ve “İşyerlerine Akşam Vakti Çöken Hüzün,” isimli dosyası aynı yayınevi tarafından kitaplaştırıldı. İstanbul’da yaşıyor.

KÜNYE
Müjdemi İsterim
Yazar: Mert Balaban
Yayınevi: İthaki Yayınları
Hamur Tipi: 2. Hamur
Sayfa Sayısı: 128
Ebat: 13 x 19,5
İlk Baskı Yılı: 2021
Baskı Sayısı: 1. Basım
Dil: Türkçe
Barkod: 9786257442305

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar