Murat Germen’in “Feyezan/Overflow” İle Ferda Art Platform’da

Murat Germen’in “Feyezan/Overflow” adlı sergisi, 10 Eylül-10 Ekim tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izlenebilecek.

Sanatçının, ilk defa üç farklı medyumda işlerini bir arada sunacağı sergide “Başka Tas Başka Hamam”, “Düşünce Heykelleri” ve “Beraberlik Manzaraları” adlı serilere ve bir video işine yer verilecek. İçinden geçtiğimiz pandemi süresince deneyimlediğimiz “şimdiki zamanın” bireyler üzerindeki çelişkili etkilerini sorgulayan bu seriler farklı bir görselliğin kapılarını aralarken günümüzün politik manzaraları karşısında sanatçının sözünü sakınmadan geliştirdiği refleksleri de izleyiciyle buluşturacak.

İzleyicileri alışılagelmiş bir fotoğraf sergisinden farklı olarak Kerem Piker tarafından, fotoğrafı bir mekânın kurucu ögesi yapma sorgusuyla hazırlanmış bir sergi tasarımı karşılayacak. Küratörlüğünü Necmi Sönmez’in üstlendiği “Feyezan”, Germen’in günümüz insanının gerçeklik algısını yorumladığı işleri bir arada sunacak.

Murat Germen’in “Feyezan/Overflow” başlıklı sergisi sergisi, Salı’dan Cuma’ya 11:00-19:00 saatleri arasında görülebilir.

Ferda Art Platform
Maçka Cad. Ralli Apt. 37/7 K:5 Teşvikiye, Şişli/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.