Mustafa Delioğlu’nun “Akvaryumdakiler” Sergisi 17 Şubat’ta Açılıyor

Cağaloğlu’nda kitap kapağı resmederek başladığı profesyonel resim hayatında 50. Yılına yaklaşan Mustafa Delioğlu‘nun “Akvaryumdakiler” adlı resim sergisi ile 17 Şubat – 2 Mart 2022 tarihleri arasında Balaban Sanat Galerisi‘nde sanat severler ile buluşuyor.

Mustafa Delioğlu'nun "Akvaryumdakiler" Sergisi 17 Şubat'ta Açılıyor
Mustafa Delioğlu “Resim beni nereye götürürse oraya kadar gidiyorum”

İnsan sınırlı dünyası içinde sonsuzluğa kendini sayısız kez tekrarlama yoluyla ulaşmaya çalışır. Yeni bir dünyanın varlığını başka bir boyutta tekrar ederken bazen onu olumlama ya da daha geniş tutma eğilimi içindedir. Mustafa Delioğlu figürün ve rengin sosyal ve psikolojik örüntüsünü gerçekliğin rahmi sayabileceğimiz bir alanda yeniden oluşturur. Kendi tanımıyla burası bir akvaryumdur. Orada olan biteni görmek şeffaflık, yani sahicilik ister. Denizin dibini görmek içinde olmayı gerektirir, akvaryum ise dışarıdan seyredilebilir. Delioğlu’nun kurduğu gerçeklik, bilinçaltı ve dışının oynadığı bir sessiz film olarak kabul edilebilir.

Sergi her gün 10:30 – 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacaktır.
Etkinlik alanına HES kodu ile girilebilecek ve ziyaret maksimum 25 kişi ile sınırlıdır.


Balaban Sanat Galerisi

Firuzağa Mh. Çukurcuma Cd. No:36/A Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.