Mustafa Pilevneli “Maviler, Düşler” Sergisi

Galeri FE, Çağdaş Türk Resim sanatının en önemli sanatçılarından biri olan Prof. Mustafa Pilevneli’nin dünden bugüne sanat hayatını mercek altına aldığı solo sergisi Maviler, Düşler’i 5 Mart tarihinde izleyiciyle buluşturuyor.

Mustafa Pilevneli Resmi
“Maviler, Düşler” Resim Sergisi, Mustafa Pilevneli

Bedri Rahmi anılarıyla süslü mavi yolculuklarıyla, İstanbul kıyıları; özellikle doğduğu günden beri hiç kopmadığı Fenerbahçe konulu çalışmalarının yer aldığı bu sergide; 60’lı ve 70’li yıllarda yaptığı Tanrıçalar dönemi resimlerinin yeniden üretimleri de detaylı olarak ilk defa izleyiciyle buluşuyor.

Özgün baskı, seramik, çeşitli malzeme ve tekniği pratik bir yetkinlik düzeyine ulaştırarak, çalışmalarıyla kurduğu görkemli imaj dünyasında suluboyanın akıcı ve saydam özelliğini akriliğe taşımış, bu sayede de geniş tuşlar ve duyarlı lekeler aracılığıyla doğanın yaşanmışlıklarını, büyüleyiciliğini, mavinin derinliklerini ve düşlerinden yansıyanları daima ustalıkla tuvale aktarmıştır.

Galeri FE’nin uzun yıllardır temsil etmekten gurur duyduğu Mustafa Pilevneli’nin, Sanat Tarihçi Ömer Faruk Şerifoğlu ve Galeri FE işbirliği ile hazırlanan, Pilevneli’nin sanat yaşamına dair detayların ve anılarının yer aldığı ikinci kitabı da bu sergi kapsamında izleyiciyle buluşacaktır.

5 Mart’ta açılacak olan sergi 2 Nisan tarihine kadar Pazar ve Pazartesi günleri hariç, 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.


Galeri FE

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No:60/2 D:4 Çiftehavuzlar/Kadıköy


Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir