Müzikseverler “Salı Resitalleri”nde Bir Araya Gelecek

Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen “Salı Resitalleri” 11 Ekim 2022 akşamı Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor. İlk konserde, uluslararası üne sahip keman virtüözümüz Cihat Aşkın ve alanlarında seçkin yaylı çalgılar ustalarının oluşturduğu Aşkın Ensemble sahne alacak.

Müzikseverler “Salı Resitalleri”nde Bir Araya Gelecek
Salı Resitalleri, Cihat Aşkın Konseri

Şişli Belediyesi’nin yeni kültür projesi “Salı Resitalleri” 11 Ekim 2022 akşamı Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde başlıyor. İlk konserin konukları; uluslararası üne sahip keman virtüözü Cihat Aşkın ve alanlarında seçkin yaylı çalgılar ustalarının oluşturduğu Aşkın Ensemble olacak. Cihat Aşkın, Vivaldi’nin Dört Mevsim eserini icra edecek.

Klasik müzik yazarı ve programcısı Serhan Bali’nin sanat yönetmenliğinde 2022 ve 2023 sezonu boyunca her ayın iki salı akşamı düzenlenecek olan Salı Konserleri’nde, ülkemizin seçkin müzisyenleri yerli ve yabancı bestecilerimizin klasik müzik eserlerinin yanı sıra, farklı müzik türlerinde bu topraklarda yüz yıllar boyu üretilen zengin birikimi de sahneye taşıyacaklar. Serhan Bali, müzikseverlerin dinleme deneyimlerini zenginleştirmek amacıyla, konserlerde sanatçılarla mini sohbetler ve eser açıklamaları da yapacak.

Şişli Belediyesi Salı Resitalleri’nin Ekim ayındaki ikinci konseri 25 Ekim’de “Çaykovski Gecesi” olacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir