Nickelodeon Avatar Stüdyolarını KuruyorOrijinal serinin yapımcıları Michael DiMartino ve Bryan Konietzko Avatar Stüdyoları’nın eş-baş kreatif şef olarak Nickelodeon’a katılıyor. Yeni stüdyonun ilk projesi bu yıl yapımına başlanacak orijinal bir animasyon filmi olacak.

Nickelodeon, Avatar: Son Hava Bükücü ve Korra Efsanesi’nin sevilen dünyasına dayanan animasyon dizileri ve filmleri kapsayan orijinal içerik yaratmak için tasarlanmış yeni oluşturulmuş bir birim olan Avatar Stüdyoları’nı duyurdu. Orijinal yaratıcılar ve yönetici yapımcılar Michael DiMartino ve Bryan Konietzko, Nickelodeon Animation Başkanı Ramsey Naito‘ya bağlı olarak stüdyoyu Eş – Kreatif Şef olarak yönetecekler. Stüdyo’nun ürünleri ViacomCBS’in talep üzerine video abonelik hizmeti Paramount+ gibi platformlarda, Nickelodeon’un kendi televizyon ve dijital kanallarında, üçüncü parti platformlarında ve sinemalarda yer alacak.

Avatar Studios‘un ilk projesi, bu yıl prodüksiyona başlaması planlanan bir animasyon sinema filmi olacak. Detaylar yakında sunulacak.

Nickelodeon Avatar Stüdyolarını Kuruyor

Bryan Konietzko Hakkında

Bryan Konietzko, 1998 yılında Rhode Island School of Design’ın illüstrasyon bölümünden mezun oldu. Nickelodeon animasyon serisi Avatar: The Last Airbender ve The Legend of Korra’nın ortak yapımcılığını yapmak için Michael DiMartino ile takım olmadan önce TV animasyonunda karakter tasarımcısı, storyboard sanatçısı ve sanat yönetmeni olarak çalıştı. First Second Books tarafından yayınlanacak olan yeni çizgi roman dizisi Threadworlds’ün yaratıcısıdır.

Mike DiMartino Hakkında

Michael Dante DiMartino, eğitimine Rhode Island Tasarım Okulu’nda başladı ve 1996’da Film ve Animasyon Bölümü Güzel Sanatlar Lisans derecesi ile mezun oldu. Yönetmenlik yaptığı filmler arasında King of the Hill, Family Guy ve Mission Hill yer almaktadır. DiMartino, ödüllü animasyonlu Nickelodeon dizisi Avatar: The Last Airbender ve devamı olan The Legend of Korra’nın ortak yaratıcısıdır. 2002’den 2014’e kadar her iki dizide de yönetici yapımcı ve hikaye editörü olarak görev yaptı. Korra’nın öyküsüne Dark Horse çizgi romanları tarafından yayınlanan Turf Wars adlı grafik romanın yazarı olarak devam ediyor. Rebel Genius ve Warrior Genius adlı fantastik romanların da yazarıdır. DiMartino şu anda Los Angeles’ta eşi ve iki çocuğuyla yaşıyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.