Nida Acun’un ‘O bir Pinko’ Başlıklı İlk Kişisel Sergisi, Galeri Kambur’da Devam Ediyor

Galeri Kambur, sizi, yeni, özgün, pırıltılı, fantastik bir sanatçının eserleriyle buluşturuyor. Nida Acun’un ‘O bir Pinko’ adını verdiği ilk kişisel, konsept sergisi 6 Aralık Pazartesi gününe kadar Galeri Kambur’da ziyaret edilebilir.

Yurt dışındaki galerilerin online portföyünde resimlerine raslayabileceğiniz Nida Acun’un konsept sergisi ‘O bir Pinko’ Türkiye’de ilk kez Galeri Kambur’da.

Nida Acun "O bir Pinko"
Nida Acun “O bir Pinko” Sergisi

Sergi metninden:

Sanatçının sergide yer alan çalışmaları, alışılmışın dışına çıkıp sadece adlarıyla değil hikyeleriyle de birlikte sunuluyor.

Sanatta özgün bir tarz, sanatçıyı her zaman özel bir yere taşır. Nida Acun, fantastik edebiyatta Tolkien’in yaptığını, resimde farklı bir alana taşıyor. Bizlere hem yeni bir gezegenin doğasını ve sanal varlıkların, animatik bir yaşamın tasarımını iletiyor hem de doğanın özlenen renkleriyle içimizi ısıtıyor. Bir hikaye yaratıyor. Her resmin ve tüm serginin hikayesi, esin kaynaklarını hayal gücümüzü harekete geçiriyor.

Nida Acun Hakkında

Renklerin ve hikâyelerin iyileştirici gücüne inanan Nida Acun, İstanbul’da yaşıyor.
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi hocası Erdal Kara’yla karışık teknikler çalışan sanatçı, Taksim Sanat, Alan Mahmuzlu atölyesinden mezun. Ayrıca Mühendislik, İşletme, Reklamcılık eğitimleri de aldı.

Nida Acun’un ‘O bir Pinko’ başlıklı ilk kişisel sergisi, 6 Aralık tarihine kadar Galeri Kambur’da ziyaret edilebilir.


Galeri Kambur
Arnavutköy 1. Cadde Mesude Apt. No:37/A Beşiktaş/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.