Nosema, Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’nde!

2020 Ocak ayında kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan Hürmüz ve Şimuni Diril çiftinin çocuklarıyla geçirdikleri son haftaya tanıklık eden Nosema, Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’ndeki (IDFA) tek Türk yapımı belgesel oldu.

NOSEMA
NOSEMA

Şırnak’ın Beytüşşebab ilçesinde, Türkiye’nin son Asuri Keldani köylerinden biri olan Kovankaya’da yaşadıkları evlerinden 2020 Ocak ayında kimliği belirsiz kişilerce kaçırılan Hürmüz ve Şimuni Diril çiftinin çocuklarıyla geçirdikleri son haftaya tanıklık eden, yönetmenliğini Etna Özbek‘in, yapımcılığını Burak Karamete’nin üstlendiği “Nosema”, Uluslararası Prömiyerini Kasım ayında Amsterdam Uluslararası Belgesel Film Festivali’nde (IDFA) gerçekleştirecek.

“Nosema” dünyanın en prestijli belgesel festivallerinden olan IDFA’nın, araştırmacı bir yaklaşımla sanatsal bir bakış açısını harmanlayan, günümüzün belki de en önemli meselelerine eğilen belgesellerden oluşan ‘Frontlight’ seçkisinde gösterilecek.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar