Nuri Kuzucan İlk Sergisi ‘Açık Mekân 2’ İle Galerist’teGalerist, Nuri Kuzucan’ın galerideki ilk sergisi ‘Açık Mekân 2’ye 4 Eylül – 17 Ekim 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Nuri Kuzucan İlk Sergisi 'Açık Mekân 2' İle Galerist'te
Nuri Kuzucan
Re-konstrüksiyon, 2020
Tuval üzerine akrilik boya
195 x 185 cm
(Görsel sayfa format gereği küçültülmüştür.)

Nuri Kuzucan, gerek ortaya koyduğu yapıtları gerekse serginin ürettiği zaman ve mekâna davet ettiği isimler üzerinden, bir tür tarafsız plastik alan yaratabilmenin olanaklarını sınıyor. Sergiye yapıtlarıyla (alfabetik olarak) Suat Akdemir, Ali Kazma, Nuri Kuzucan, Sinan Logie, Seçkin Pirim, Kemal Seyhan ve Canan Tolon katılıyor.

Kuzucan’ın farklı anlayış ve disiplinlerle kendini ortaya koyan altı sanatçı dostu ile giriştiği projesinde, aynı anda hem sessiz, hem de sustukça kendi tınısını üreten yapı(t)lar, sergide birbirleri ve izleyenlerle verimli bir münazara içine girerek bağımsız ve çok sesli bir zihin ve eylem uzayı ortaya koyuyor.

Kuzucan’ın ‘Açık Mekân’ başlığı ile 2004’ten bu yana inşa haline aldığı, diyalektik bir paradigmaya sâdık olduğu söylenebilecek uzayı, kendi kendinin klostrofobisini sorgulayan, onu içeriden yeniden özgür kılabilmeyi arzu eden bir imge pratiği kolektifi olarak da tariflenebiliyor. Çalışmalarına yaklaşık iki yıldır devam edilen proje, dünya ve insanlığın yakın dönemde maruz kaldığı Covid 19 – Coronavirüs’ün yol açtığı küresel epidemi sebebiyle gerek sanal, gerekse fiziksel ve kavramsal uzam ve bağlamlarda ortaya çıkan varlık ve hiçlik tartışmalarına da, kaotik bir rastlantısallık içinde çok boyutlu yorumlar getiriyor.

Sergi, 17 Ekim tarihine kadar, Salı’dan Cumartesi’ye 11.00 – 17.00 arasında, Galerist’te görülebilir.

Galerist
Meşrutiyet Caddesi No:67/1 Asmalımescit Mahallesi Tepebaşı, Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.