“Oda Komşum Richard Wagner” Mayıs Ayında İzleyiciyle BuluşuyorYakup Almelek’in kaleme aldığı Murat İpek, Emre Yetim ve İbrahim Cem Tek’in rol aldığı Oda Komşum Richard Wagner, 14 Mayıs Cumartesi 20.30’da ve 28 Mayıs Cumartesi 20.30’da K! Kültüral Performing Arts’ta sahnelenecek.

Oda Komşum Richard Wagner
Oda Komşum Richard Wagner

İş Adamı (2009), Uyanış (2010), Kan Davası (2012) gibi oyunları Broadway’de sahnelenen Yakup Almelek’in kaleme aldığı Oda Komşum Richard Wagner, Mayıs ayında K! Kültüral Performing Arts’ta seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Murat İpek’in uyarlayıp yönettiği, Murat İpek, Emre Yetim ve İbrahim Cem Tek’in rol aldığı oyun; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor. İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyun, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çekiyor. Sistem eleştirisini açıkça sıra dışı bir temele oturtuyor.

Türkiye’nin bağımsız kültür sanat alanı K! Kültüral Performing Arts’ın üçüncü prodüksiyonu olan Oda Komşum Richard Wagner, 14 Mayıs Cumartesi 20.30’da ve 28 Mayıs Cumartesi 20.30’da K! Kültüral Performing Arts’ta sahnelecek.

Künye
Yazar: Yakup Almelek
Uyarlayan ve Yöneten: Murat İpek
Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: Yağmur Yağmur
Yapım: K! Kültüral Performing Arts
Yönetmen Yardımcısı: Zeliha Gürsoy
Hareket Tasarımı: Orçun Okurgan
Işık Tasarımı: Murat İpek
Kostüm Tasarımı ve Uygulama: Gaye Kızılışık
Müzik: Çağrı Beklen
Efekt Tasarımı: Metin Küçükyılmaz
Işık Uygulama: Haluk Deniz Aydın
Reji Asistanı: Ömer Güneş
Afiş ve Görsel Tasarım: Erin İlkcan Arslan
Oyun Fotoğrafları: Volkan Erkan
Oynayanlar: Murat İpek, Emre Yetim, İbrahim Cem Tek
Video Yönetmeni ve Kurgu: Noyan Ayturan
Görüntü Yönetmeni: Hasan Öztaş
Ses: Emir Buğra Kazak
Reji ve Kurgu Asistanı: Senem Birlik
Kamera: Hasan Öztaş, Noyan Ayturan, İrem Dilaver
Kamera Asistanı: Volkan Öztürk

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar