Odunpazarı Modern Müze 3. Yıl Dönümünde “Yas ve Haz” Sergisini Ağırlıyor

OMM - Odunpazarı Modern Müze, Açılışının 3. Yıl Dönümünü “Yas ve Haz” Sergisiyle KarşılıyorOMM açılışının 3’üncü yıl dönümünü, yerli ve yabancı 38 sanatçıyı bir araya getirdiği “Yas ve Haz” başlıklı karma sergi ile 7 Eylül 2022 tarihinde karşılamaya hazırlanıyor. İnsan olmaya dair mutluluk, beğeni, üzüntü, öfke, korku, şaşkınlık, iğrenme, küçümseme ve utanç gibi duygularla birlikte aynı bedende yas ve haz gibi çelişkili halleri de eşzamanlı olarak mümkün kılan tüm mekanizmaları odağına alan sergi, resimden fotoğrafa, heykelden video ve yerleştirmeye kadar uzanan çeşitli disiplinlerde üretilmiş eserlere yer veriyor.

Odunpazarı Modern Müze 3. Yıl Dönümünde “Yas ve Haz” Sergisini Ağırlıyor
1-Theo Triantafyllidis, Pastoral, Self Portrait (Reclining Ork), 2019, Değişken boyutlar, Mekana özgü yerleştirme: Video oyunu, saman balyası, dokuma duvar halısı, 10 + 2 AP, Sanatçı ve The Breeder Gallery Atina’nın izniyle 2-Ayça Telgeren, Baharın Son Günü, 2019, Sanatçı ve Galerist’in izniyle, Fotoğraf:Kayhan Kaygusuz 3-Begüm Yamanlar, Tahribat, 2016, Sanatçı ve Öktem Aykut Galeri’nin izniyle 4-Filip Custic, x=y=z, 2019, Sanatçı ve ONKAOS’un izniyle

İnsanın çağdaş bedeninin sınırlarını ve inceliklerini, geçmişten günümüze ait olduğu karmaşık ilişkilerdeki rolünü ve etik – sosyal parametrelerini ele alan sergi, toplumun değişen değer ve normlarına beden üzerinden ayna tutuyor. “Yas ve Haz” sergisinde Ali İbrahim Öcal, Alpin Arda Bağcık, Annemarie Busschers, Asger Carlsen, Ayça Telgeren, Begüm Yamanlar, Bill Viola, Bruce Nauman, CANAN, Catherine Opie, Cindy Sherman, Elif Uras, Erdoğan Zümrütoğlu, Erwin Wurm, filip custic, Francesco Albano, Hicham Benohoud, Iiu Susiraja, İ. Ata Doğruel, İnci Eviner, John Coplans, Julian Opie, Lea Colombo, Mamali Shafahi, Mustafa Ata, Onur Mansız, Ömer Uluç, Pınar Yolaçan, Robert Mapplethorpe, Saelia Aparicio, Shadi Ghadirian, Sibel Horada, Theo Triantafyllidis, Universal Everything, Vito Acconci, Willi Dorner, Yüksel Arslan ve Zhang Huan’ın eserleri 30 Temmuz 2023’e kadar OMM’da ziyaret edilebilecek.

İ. Ata Doğruel’in Işık Kaynağı adlı performansı 17 Kasım – 7 Aralık 2022 tarihleri arasında ve Bill Viola’nın Sal adlı eseri ise 22 Aralık 2022’den itibaren OMM’da görülebilecek.

OMM’da gerçekleşen güncel sergi, etkinlik ve eğitim programlarını takip etmek için omm.art adresini ziyaret edebilirsiniz. Ziyaret saatleri, bilet fiyatları, rehberli turlar ve ulaşım hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.


OMM – Odunpazarı Modern Müze

Odunpazarı Modern Müze, Şarkiye Mah. Atatürk Bul. No:37, Odunpazarı/Eskişehir

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar