Odunpazarı Modern Müze (OMM) Haziran Ayında AçılıyorYerli ve yabancı sanatçıların modern ve çağdaş eserlerinden oluşan sergi programı, dünyaca ünlü Japon mimarlık ofisi Kengo Kuma and Associates’ın (KKAA) imzasını taşıyan tasarımı ve kültürel ve disiplinlerarası diyaloğu desteklemeyi amaçlayan iş birlikleriyle Eskişehir’e, aynı zamanda Türkiye’ye yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan Odunpazarı Modern Müze (OMM), haziran ayında Haldun Dostoğlu küratörlüğünde gerçekleşecek sergiyle açılacak.

Açılış sergisinde müzenin kurucusu, Polimeks Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve koleksiyoner Erol Tabanca’nın 1950’lerden günümüze çağdaş Türk sanatının önemli temsilcilerinin eserlerinden oluşan Erol Tabanca Koleksiyonu’ndan özel bir seçki sunulacak. Sergide yer alan sanatçılar arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu, Canan Tolon, Erol Akyavaş, İlhan Koman, Ramazan Bayrakoğlu, Sinan Demirtaş ve Tayfun Erdoğmuş bulunuyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar