Odunpazarı Modern Müze’de İş Yatırım İşbirliği İle Sürdürülebilirlik Atölyeleri Başlıyor


Müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmeyi hedefleyen OMM- Odunpazarı Modern Müze, İş Yatırım’ın 25. yıl dönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik ve dijital sanat odaklı beş farklı projenin ikinci ayağı olan sürdürülebilirlik atölyelerini 30 Ekim Cumartesi günü itibarıyla OMM’da sanatseverlerle buluşturuyor.

Gezegenin geleceği üzerine düşünen ve üreten sanatçılar, tasarımcılar ve ekiplerle gerçekleşecek sürdürülebilirlik atölyelerinde, doğanın döngüsüne dikkat çekmek amaçlanırken, birey olarak daha sürdürülebilir bir yaşam için atabileceğimiz pratik adımlar paylaşılacak. Bu kapsamda gerçekleşecek atölyelerin eğitmenleri arasında Eylem Pala Uluğ, EK BİÇ YE İÇ ekibi, Kerem Ozan Bayraktar, Studio Pinprick ve Yiğit Yazıcı yer alıyor. Kontenjan ile sınırlı, ücretsiz gerçekleşecek atölyelere katılım için rezervasyon egitim@omm.art adresinden yapılabilir.

OMM- Odunpazarı Modern Müze’de İş Yatırım İşbirliği İle Sürdürülebilirlik Atölyeleri
Odunpazarı Modern Müze’de İş Yatırım İşbirliği İle Sürdürülebilirlik Atölyeleri

Eylem Pala Uluğ ile İleri Dönüşüm Atölyesi (30 Ekim Cumartesi, 14.00)
Kullanılmış poşetlerden yeni bir hammadde üreten mimar Eylem Pala Uluğ, katılımcıları birlikte tasarlamaya davet ediyor.

Yiğit Yazıcı ile Tasarım ve Dönüşüm Atölyesi (6 Kasım Cumartesi, 14.00)
Sanatçı Yiğit Yazıcı günlük eşyaları yeniden tasarlayarak dönüştürmede, katılımcılara rehberlik edecek.

Studio Pinprick ile Punch Needle Atölyesi (11 Aralık Cumartesi, 14.00)
Katılımcılar bu atölyede, Studio Pinprick ekibiyle birlikte üç boyutlu işleme tekniği punch needle ile kendi tasarımlarını yaratacaklar.

Kerem Ozan Bayraktar ile Gezegen Atölyesi (18 Aralık Cumartesi, 14.00)
OMM’da gerçekleşecek atölyede, gezegen morfolojisi ve astrobiyoloji alanlarından ilginç bilimsel bilgiler paylaşılırken, katılımcılar kendi gezegenlerini tasarlayacaklar.

EK BİÇ YE İÇ ile Böcek Oteli Atölyesi – 7-12 yaş için (25 Aralık Cumartesi, 14.00)
7-12 yaş grubu çocuklara özel düzenlenen atölyede katılımcılar ile birlikte, dünyayı paylaştığımız küçücük canlıları yakından gözlemleyip, mutlu yaşayabilecekleri mekanlar tasarlanacak.

EK BİÇ YE İÇ ile Toprak ve Kompost Atölyesi (26 Aralık Pazar, 11.00)
Katılımcılar, bu atölye çalışmasında, toprağın yapısı, kompostun içeriği ve çeşitlerine dair bilgi edinirken kendi kompostlarını hazırlamayı öğrenecekler.

Önemli Not: Atölyelere katılım için aşı kartı, aşı olunmadıysa en geç 48 saat önce yapılmış negatif sonucu olan PCR testi, ya da Covid-19 geçirmiş olan misafirlerin ilgili belgelerini ibraz etmeleri zorunludur.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir