OMM Yeni Sanat Sezonunu “Günün Sonunda” Sergisi ile Karşılıyor

OMM, 2020-2021 sezonunu “Günün Sonunda” isimli yeni sergisiyle karşılamaya hazırlanıyor. Aralarında Ali Kazma, Aylin Zaptçıoğlu, Azade Köker, Burcu Yağcıoğlu, Elmas Deniz, Fırat Engin, Hale Tenger, Kerem Ozan Bayraktar, Lara Ögel, Murat Akagündüz, Mustafa Hulusi, Osman Dinç, Sergen Şehitoğlu, Serkan Demir, Stephan Kaluza ve Yaşam Şaşmazer gibi sanatçıların eserlerine yer veren sergi 2 Ekim 2020 itibarıyla sanatseverlerle buluşuyor.

OMM Yeni Sanat Sezonunu “Günün Sonunda” Sergisi ile Karşılıyor
Günün Sonunda // Afiş Tasarım: Studio PUL

“Günün Sonunda”, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde, insanlığın Sanayi Devrimi’nden bu yana doğaya verdiği zararın ve ekolojik dengenin bozulmasının sonuçlarıyla yüzleşmeye başladığına dikkat çekiyor.

Küresel iklim değişikliği kaynaklı doğal felaketler, henüz yalnızca başlangıcını deneyimlediğimiz büyük bir göç dalgası ve günümüzün sorunlarına çare üretemeyen sistemleri insanlığa hatırlatan pandemi, herkesin bu konular üzerine yüksek sesle düşünmesine sebep oldu. Bu düşünme sürecinden ilham alan sergi şu soruyu soruyor: İnsanın uzun süre merkezine kendisini koyarak bir çeşit sahiplik iddiasında bulunduğu yerküre, “biz” olmadan yaşamaya devam edebilir. Peki türümüz bu bilgiyi özümseyerek doğanın içinde var olmanın daha saygılı yollarını arayacak mı?

Dünya kaynaklarının kâr ve konfor adına, gezegenin döngüsünü göz ardı ederek kullanılmasının insanlık için oluşturduğu tehditin farkına vardığımız bugünlerde sergi, kolektif geleceğimizdeki ihtimallere şimdinin fenerini tutuyor.

“Günün Sonunda” sergisi, 2 Ekim 2020-25 Nisan 2021 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

Müze, Salı’dan Cumartesi’ye 11:00-17:00 arasında ve Pazar günü 12:00-17:00 saatleri arasında açık. Pazartesi günleri kapalıdır.

OMM-Odunpazarı Modern Müze
Şarkiye Mah. Atatürk Bul. No: 37, Odunpazarı Eskişehir/Türkiye

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.