ONA AT THE BEACH İle The Pill İşbirliğinde Sanat ve Gastronomi Bir Araya Geliyor

ONA AT THE BEACH İle The Pill İşbirliğinde Sanat ve Gastronomi Bir Araya Geliyor

ONA AT THE BEACH, Ege kıyı şeridinin el değmemiş Kaplankaya bölgesinde 5 Haziran Cumartesi (bugün) açılıyor! 2019 yılında, Kopenhag NOMA restoranından ayrılan Luca Pronzato tarafından yaratılan ONA, Lizbon Costa Caparica sahilinde 2019 yılında ilkini açtığı pop-up restoranının bir uzantısını Ekim ayının sonuna kadar Ege sahillerine taşıyor.

Gastronomi alanındaki genç yeteneklere yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri yeni bir platform sunan ONA, Haziran- Ekim 2021 tarihleri arasında, Anhinga ve Omakase Beach House restoranları ile gündüzden geceye Türkiye’den ve dünyadan farklı lezzetleri, yaratıcılığa, zevke ve sürdürülebilirliğe değer veren meraklı ve risk almaya hazır gastronomi meraklıları ile buluşturacak.

Güncel Sanat ve Gastronomi: The Pill Pop-Up Galeri

2015 yılında, Suela Cennet tarafından Balat’ta eski bir jeneratör fabrikasında kurulan uluslararası çağdaş sanat galerisi The Pill bu yaz ONA AT THE BEACH işbirliğinde Kaplankaya’da pop-up bir galeriye ev sahipliği yapıyor. Türkiye ve dünyadan sanatçıları bir araya getiren küresel bir platform olarak faaliyet gösteren galeri, Türkiye sahnesinin görünürlüğünü arttırmayı hedefiyor ve tıpkı Luca Pronzato gibi farklı ülkelerde gerçekleştirdiği işbirlikliklerini çoğaltarak çok sesli diyaloglar kurmayı hedefiyor.

Çok sesliliğe ve inovasyona inanan Cennet ve Pronzato’nun tanışmasından doğan bu işbirliği kapsamında galeri sanatçılarından dünyaca ünlü heykeltraş Marion Verboom’un Achronies & Tectonies isimli eserlerini ONA AT THE BEACH çatısında sanatseverlerle buluşturacak. ONA için hazırlanan bu özel seçkide Verboom’a Türkiye’den sanatçı İrem Günaydın’ın Salad Cake isimli son dönem sergisinden eserleri eşlik edecek. Yaz boyu ikiliye Meksikalı sanatçı Pablo Dàvila’nın mekana özel kurgulayacağı müdahaleler ile eserler farklı kurgularda sergilenecek.

Künye: Marion Verboom, Cornucopia, Reçine ve Döküm Tozu Resin and cast iron powder, 30x235x30 cm, 2016

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.