Orhan Umut, “Yüzleşme” Sergisiyle Cadde 160 Art Gallery’de

Orhan Umut, “Yüzleşme” Sergisiyle Cadde 160 Art Gallery’de


Cadde 160 Art Gallery, 27 Nisan-5 Haziran tarihleri arasında Orhan Umut 56. kişisel sergisi “Yüzleşme” ile sanatseverleri buluşturuyor.

Türk figüratif resim sanatının başarılı ismi Orhan Umut, somut gözlemlerle kavramsal düşüncelerin yan yana yürüdüğü eserlerinde kültürel çeşitliliğin farklı mecralarında ‘öteki’ ile tanışmanın ve anlaşmanın yeni yollarının keşfini sunuyor izleyenlere.

27 Nisan Salı günü itibarıyla ziyarete açılacak sergide sanatçının yirmi yapıtı çağdaş sanat izleyicileriyle buluşacak. Orhan Umut toplumsal yaşamların sorun ve sorularının adeta bir sosyal bilimci duyarlılığıyla mercek altına alınması gerekliliğini ve sınırları çizilen coğrafyada yaşanan süreci anlama ve açıklamak için sıkça kullanılan yapısal çelişkileri, eşitsiz güç ilişkilerinin boyutlarını da gözler önüne seriyor. Tüm bunların yanı sıra kadının statüsündeki dramatik düşüşünü, toplumun tarihsel-sınıfsal gerçekliği karşısında ki soyut mekanizmalarını da ortadan kaldırıyor. Bu eserler melezleşen metropol insanlarının kent sosyolojisi içindeki genel geçer haritasının reddidir.

27 Nisan tarihinde izleyiciyle buluşacak olan “Yüzleşme” sergisi, 5 Haziran tarihine dek sürecek olup, pandemi sürecinde alınan tedbirlere uygun olarak sanatseverleri ağırlamayı bekliyor.


Cadde 160 Art Gallery
Fenerbahçe Mah. Bağdat Caddesi 160/A, Kadıköy/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.