Öteki Yeşilçam Sergisi’nde Artist Talks Gerçekleştirildi

İyilik İçin Sanat Derneği ve Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların hazırladığı sergi serisi kapsamında ikinci Artist Talks etkinliği düzenlendi.

Artist Talks Konuşmaları: Öteki Yeşilçam
Murat Özdemir – Murat Kızılca – Kerem Topuz – Cengiz Üstün – Memo Tembelcizer – Güven Erkin Erkal

Atölye Cer projesinde düzenlenen serinin ikinci sergisinde yer alan sanatçılardan Kerem Topuz ve Cengiz Üstün, eserleri ve fantastik Türk sineması üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Atölye Cer’de devam eden serinin ikinci sergisinde yer alan sanatçılardan Kerem Topuz ve Cengiz Üstün, eserlerini, sanata bakış açılarını, sanat yaşamlarını ve fantastik Türk sinemasına ilişkin görüşlerini aktardı. İyilik İçin Sanat Derneği üyeleri, Cer İstanbul projesi sakinleri, atölye sanatçıları ve birçok sanatseverin katılımıyla gerçekleşen sohbette katılımcılar arasında sinema yazarı Murat Kızılca, müzisyen Murat Özdemir, araştırmacı yazar Güven Erkin Erkal ve karikatürist Memo Tembelçizer de yer aldı.

Cer İstanbul projesinin içerisinde, Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’de gerçekleştirilen sohbetin ardından konuklar ilgiyle sergiyi gezdi.

Geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren Ege Yapı ve Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesi, seçkin sanatçıların çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Tarihi Yarımada’da hayata geçirilen Atölye Cer projesiyle genç ve yetenekli sanatçıların sanatsal üretimi için gerekli atölye ihtiyacı karşılanırken, kültürel bir miras olan sanatın nesiller boyu aktarımı için gerekli ortam sağlanıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar