“Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur” Oyunu Haziran ProgramıÖyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur, dürüst ve cesur bir büyüme ve kendini bulma hikâyesi. Bu eğlenceli anlatıda Pınar Göktaş, aşk filmlerindeki ‘mükemmel uyum’ fikriyle büyülenen ve ‘’hayatının aşkını’’ bulmaya karar veren bir kız çocuğunun aşkı arayışını, cinselliği keşfedişini, kendi çocukluğu ve gençliği boyunca yaşadığı romantik ilişkiler üzerinden; kişisel hikâyesini zaman zaman kurmaca ile destekleyerek anlatıyor. Doksanlı yılların sonu ve iki binli yılların başına yayılan hikâye, seyirciyi dönemin romantik filmleri, vintage objeleri ve pop starı Tarkan’ın hit şarkıları arasında dolaştırıyor. Oyun, aynı zamanda Tarkan’a yazılmış güzel bir teşekkür mektubu.

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur
Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur

Öyle Şeyler Yalnızca Filmlerde Olur aynı zamanda, Şule Ateş’in, hikâye anlatıcılığı geleneğimizi güncellemeye yönelik yürüttüğü araştırmanın bir sonucu… Yönetmen Şule Ateş ve Oyuncu Pınar Göktaş’ın ortak bir yaratıyla, prova sürecinde birlikte geliştirdiği performans, aşk, ilişkiler ve toplumsal cinsiyet rolleriyle ilgili kabullerimizi sorguluyor ve bunu bolca kahkaha eşliğinde yapıyor.

2020 Ocak ayında sergilenmeye başlanan gösteri, Moda Sahnesi, Koma Sahnesi, Bomontiada Alt, DOT Ormanda, İff Ankara, Diyarbakır Mordem Sanat, Bahçe Galata, Kültüral Performing Arts gibi mekânlarda, Pandemi koşullarına rağmen, şu ana dek 45 gösterim yaptı.

Oyun Tarihleri

9 Haziran Zorlu PSM, Touche
11 Haziran DOT Tiyatro, Dotormanda
18 Haziran Kendisi Bir Mekan

Tasarım ve Reji: Şule Ateş
Yazan ve Oynayan: Pınar Göktaş
Yapım: Cihangir Akademi Pro
Süre: 60 dakika

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir