oyun atölyesi Özel Koleksiyonunu Satışa Çıkardığını Duyurdu!

oyun atölyesi Özel Koleksiyonunu Satışa Çıkardığını Duyurdu!


Gün geçmiyor ki bir tiyatronun sanatseverleri desteğe çağırdığını görmeyelim, duymayalım. Haluk Bilginer yönetimindeki oyun atölyesi de bu dönemde farklı tasarımcılarla özel olarak hazırladıkları koleksiyonlarını e-dükkan projesiyle satışa çıkararak sanatseverlere destek çağrısında bulunduğunu duyurdu. İşte o açıklama:

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını, ancak seyirci ile var olabilen tiyatro sanatını da derinden etkiledi. Bu zorlu süreçte ayakta kalabilmek için özel tiyatroları yeni yollar aramak zorunda bıraktı. Biz de oyun atölyesi olarak, pandemi sürecinin etkilerini biraz olsun hafifletebilmek adına farklı tasarımcılarla bir araya gelerek hazırladığımız özel koleksiyonumuzu e-dükkan üzerinden sanat severlere satışa açmaya karar verdik.

Özel Tasarım Kral Lear Kitabı (Haluk Bilginer çevirisi ve imzasıyla)

Kral Lear oyununun oyun atölyesi’nde sahnelenmek üzere Muharrem Özcan tarafından düzenlenen ve Haluk Bilginer tarafından çevrilen versiyonuna ait kitap Flaneur tarafından özel olarak tasarlandı. 300’er adet bastırıldı ve numaralandırıldı. Kitabın içine başrol oyuncusu Haluk Bilginer’in oyundan bir fotoğrafı poloroid olarak eklendi. Bu özel edisyon kitap çevirmen Haluk Bilginer tarafından imzalandı. 450TL olan kitabın fiyatı ön siparişe özel 400TL olacaktır. Kitaplar 20 Aralık’ta kargolanmaya başlayacaktır.

oyun atölyesi Özel Tasarım Oyun Afişleri (Oyuncular tarafından imzalı)

Prodüksiyonunu yaptığımız 4 oyunumuz için farklı sanatçılar tarafından yeni afişler tasarlandı. Her bir afiş Flaneur tarafından Serigrafi tekniğiyle 100’er adet üretildi ve numaralandırıldı. Bu özel edisyon afişler oyunun oyuncuları tarafından imzalandı. 350TL olan afişlerin fiyatı ön siparişe özel 300TL olacaktır. Afişler 20 Aralık’ta kargolanmaya başlayacaktır.

oyun atölyesi Kartpostal Seti

Yeni tasarlanan afişlerden ve 1999 yılında tasarlanan ilk logomuzdan 5 adet kartpostal oluşturuldu. 10×15 ölçülerindeki zarfın içine 5 kartpostal ve PTT tarafından basılmış özel oyun atölyesi pulu yerleştirildi. Bu set Flaneur tarafından 500 adet üretildi ve numaralandırıldı. 125TL olan kartpostal fiyatı ön siparişe özel 100TL olacaktır. Kartpostallar 20 Aralık’ta kargolanmaya başlayacaktır.

7 Şekspir Müzikali DVD (oyuncular tarafından imzalı)

oyun atölyesi’nin 2009 yılında prömiyerini yaptığı 7 Şekspir Müzikali bir erkeğin hayatının 7 çağını Shakespear’nin farklı eserleri ile bize aktarıyor. Bu dvd 7 Haziran 2011’de oyun atölyesi’nde sahnelenen oyun sırasında canlı olarak kaydedilmiştir. Oyuncular tarafından imzalanmış 500 adet dvd satışa sunulacaktır. 200TL olan dvd fiyatı ön siparişe özel 150TL olacaktır. Dvd’ler 20 Aralık’ta kargolanmaya başlayacaktır.

Ön sipariş 5-14 Aralık arasındadır. e-dükkan

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.