Özel Yetenek Su Alara Acerol Istanbul Concept Gallery’de!

Bu sene 15.yaşını kutlayan Istanbul Concept, 13 Ekim-12 Kasım tarihleri arasında özel yetenek Su Alara Acerol’u ağırlıyor.

Remover of Obstacles - "Night of the Dancing Demons", TUY 2021 Su Alara Acerol, Istanbul Concept Gallery 2022
Remover of Obstacles – “Night of the Dancing Demons”, TUY 2021 Su Alara Acerol, Istanbul Concept Gallery 2022

Arkeoloji ve sanat tarihi üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimlerinden sonra girdiği Mimar Sinan Güzel Sanat Üniversitesi Resim Bölümü’nü 2019 yılında bölüm, fakülte ve okul birincisi olarak bitiren Acerol’un ilk kişisel sergisini 2020 senesinde açan Istanbul Concept Gallery, şimdi sanatçının ikinci kişisel sergisine yeni serisiyle bir kez daha ev sahipliği yapıyor.

İlk sergisi “Burada Ejderhalar Var!” ile izleyiciyi keşfedilmemiş diyarlarda maceralara davet eden Su Alara Acerol, ikinci kişisel sergisi “Remover of Obstacles” ile bizleri Hindu mitolojisindeki hikayelerden özellikle engelleri kaldırmasıyla bilinen tanrı Ganapati ile cüretkâr ve tüm engellerin aşıldığı yeni serüvenlere çağırıyor. Fil kafası ‘ruh’u ve insan vücudu ‘fiziksel’i temsil eden Ganapati; yazarların, gezginlerin, öğrencilerin, ticaretin koruyucusu ve tuhaf bir şekilde tatlıya da çok düşkün bir ilahi tanrı olarak biliniyor. İnce detaylarla resmedilmiş eserlerin her biri hayal dünyamızı renklendiriyor ve bizlere görkemli sahnelerle dolu mitolojik hikâyeler üzerinden bugünümüzü düşündürtüyor.

Su Alara Acerol’un REMOVER OF OBSTACLES sergisi 12 Kasım’a kadar pazar-pazartesi günleri hariç her gün Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sokak’ta yer alan Istanbul Concept Gallery’de izlenebilir.

Su Alara Acerol Hakkında

Arkeolog, sanat tarihçisi ve ressam Su Alara Acerol, Bilkent Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü lisans programını tam burslu okuduktan sonra yüksek lisansını Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi’nde (Anadolu Medeniyetleri ve Kültürel Miras Yönetimi) yine tam burslu bitirdi. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli arkeolojik kurtarma kazılarında çalıştı. 2015’te Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üni. Resim Bölümü’ne giren Acerol, Ahmet Umur Deniz atölyesinden 2019 yılında bölüm, fakülte ve okul birincisi olarak mezun oldu. Sakıp Sabancı Sanat Ödülleri’nde Resim Bölümü Birincilik Ödülü’nü aldı. Seven Sanat Galerisi, Anna Laudel, Bazaart, Tüyap, Artcontact ve Art Ankara gibi galeri ve fuarlarda çeşitli karma sergilere katıldı, yarışmalardan başarı ödülü aldı. Kıbrıs Modern Sanatlar Müzesi Koleksiyonu’nda ve birçok özel koleksiyonda eserleri bulunmaktadır. Su Alara Acerol ilk kişisel sergisini 2020 Ekim ayında Istanbul Concept Galeri’de açtı. Şimdi ikinci kişisel sergisi yine Istanbul Concept Galeri’de gerçekleşiyor.


Istanbul Concept Gallery

Tomtom Mah. Nur-u Ziya Sok. No:27/2, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar