Özge Özkara Cam Atölyesi

Özge Özkara’dan Çocuklara Özel Cam Atölyesi

Birbirinden güzel tasarımları ile dikkat çeken Cam Sanatçısı Özge Özkara, her Cumartesi 11:00-12:00 ve 13:00-14:00 saatleri arasında 4-12 yaşındaki çocuklarla OZ Glass Art’ta bir araya geliyor.

Sanatçı Özge Özkara, 1 saat süren etkinliğe ilk olarak çocuklara küçük bir camın geri dönüşümü hakkında çizgi film izleterek başlıyor. Daha sonra da onlarla biraz sohbet ederek uygulama aşamasına geçiyor.

Minik sanatçılar önceden kesip hazırlanan renkli cam parçalarını istedikleri şekilde düz cam plaklara yerleştiriyor. Hazırlanan panolar ise sanatçı tarafından füzyon fırınında kaynaştırılıyor. 5 kişilik gruplardan oluşan Cam Atölyesi’nde çocuklar, kendi eserlerini üretme becerisini kazanırken, bir yandan sosyalleşiyor, duygularını ifade ediyor, el, zihin ve göz koordinasyonlarını geliştiriyorlar.

Özge Özkara Hakkında

1984 İstanbul Kadıköy doğumlu olan Özkara, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde okurken, Avrupa Birliği bursu ile Viyana Üniversitesi’nde politika yazarlığı eğitimi aldı. Cam sanatıyla, çocuklarını dünyaya getirdikten sonra iş hayatına ara verdiği dönemde tanıştı. 2017’de Venedik Murano’da cam sanatı ve cam işçiliğini gördükten sonra cam sanatına tutku ile bağlanan sanatçı şimdilerde atölyesinde çocuklara, yetişkinlere ve kurumsal şirketlere füzyon ve vitray cam workshopları düzenliyor. Kendi ürettiklerini, tasarımlarını İstanbul’dan tüm dünyaya satıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.