Özge Yalacak “Organik İlişkiler Ağı” 24 Ekim’de ArtOda’da AçılıyorÖzge Yalacak "Organik İlişkiler Ağı" Sergisi
Özge Yalacak “Organik İlişkiler Ağı” Sergisi

Ankara Müze Evliyagil bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin de gerçekleştirildiği ArtOda, her yıl gerçekleşmesini hayal ettiğimiz Alfa açık çağrısının dördüncüsünü tamamlamış bulunmakta. Bu sene Alfa 2021 jürisinin belirlediği isim Özge Yalacak’ın ilk kişisel sergisi “Organik İlişkiler Ağı” ziyarete 24 Ekim Cumartesi günü açılıyor. 31 Aralık 2021 tarihine kadar Perşembeden Pazara 11:00-17:00 saatleri arasında Müze Evliyagil ArtOda’da ziyaret edilebilir.

Özge Yalacak, Organik İlişkiler Ağı sergisinde; pandemi sürecindeki gündelik hayatıyla bir şekilde ortaklık kurduğu ve yeni bağlar geliştirdiği mekanlara odaklanıyor. Bu mekanları paylaşan diğer insanlarla sanatçı ve katılımcı gözünden ortak bir deneyim ve işbirliği yolları arıyor. Üretiminde sanatın disiplinlerarası olanaklarından faydalanan sanatçı, bu olanakların gündelik hayatla kesiştiği noktaları kendi kavramsal sanat pratiği ile yeniden sorguluyor.

Alfa sergileri, Ankara’da genç sanatçılara itici bir güç olabilmek adına, her sene değişmek koşuluyla bir sanatçı, bir koleksiyoner, bir küratör ve bir akademisyenin oluşturduğu jürinin vereceği karar doğrultusunda, daha önce kişisel sergi açmamış bir genç sanatçının ilk sergisini gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ankara’da bulunan üniversitelerin resim, heykel, seramik, fotoğraf, video, grafik tasarım bölümlerinin lisans, yüksek lisans veya doktora programlarına devam eden veya bu programların birinde öğrenimlerini tamamlamış kişiler açık çağrıya başvuruda bulunabiliyor.

Özge Yalacak Hakkında

10 Eylül 1996 yılında Karabük doğumlu Özge Yalacak, 2019 yılında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü, Resim Ana Sanat Dalında lisansüstü eğitimine devam etmekte olan Yalacak, aralarında 2017 Güncel Sanat: Sanatta Deneyim Sempozyumu, İstanbul, 2018 Osman Zeki Oral Resim Yarışması Sergisi, Ereğli, 2018 ROTA: Sanatta Kariyer ve Eğitimi, İstanbul, 2018 Posta Sanatı Yarışması Sergisi, Kars, 2019 Akbank 37. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi, İstanbul, 2019 COMMA Grup Sergisi, İstanbul, 2020 TOSCA Art&Design Video ve Fotoğraf Sergisi, Ankara, 2021 La briciola squisita Online Deneysel Çizim Sergisi’nin de bulunduğu çeşitli karma sergilere katıldı. 2018 Osman Zeki Oral Resim Yarışması, Ümit Veren Sanatçı Ödülü, 2018 ROTA Sanat Yarışması, Lisans Kategorisi Başarı Ödülü ve 2019 Akbank 37. Günümüz Sanatçıları, Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

ALFA 2021 JÜRİ: Burçak Bingöl(Sanatçı), Esra Aliçavuşoğlu(Akademisyen), Necmi Sönmez(Küratör), Azra Tüzünoğlu(Galeri Direktörü), Ömer Özyürek(Koleksiyoner)


Müze Evliyagil
Şevket Evliyagil Sokak, No:1 İncek/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir