Özlem Tuna’dan ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Kitap Sergisi KTSM’de

‘İyi Bak Dünyana’ diyerek dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağını her fırsatta vurgulayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), tasarımı, üretimi ve hayatı keşfederek kendi iç yolculuğuna çıkan Özlem Tuna’nın ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kitap sergisine, 8 Şubat – 11 Mart tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

Özlem Tuna ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Kitabı
Özlem Tuna ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Kitabı

Dünyamızın içinde bulunduğu sorunlar yumağından çıkış için yaratıcı endüstrilerin yol gösterici olabileceğine inanan ve bu doğrultuda sürdürülebilir yaşam odaklı projelere kapılarını açan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), 8 Şubat’tan itibaren sıra dışı bir sergiye daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Hayatının dönüm noktaları ve ilham kaynaklarıyla, malzeme denemeleri başta olmak üzere tasarım yolculuğundan gerçekçi paylaşımlar içeren ve hem içeriği hem de tasarımlarıyla dikkat çeken Özlem Tuna’nın ilk kitabı ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kendi tasarım yolculuğuna tanıklık ediyor. Kitabından ilham alarak hazırladığı ve aynı adı taşıyan ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ sergisi ise tasarımcının dünyasına daha yakından bakıyor.

Özlem Tuna’nın tasarımı, üretimi ve hayatı keşfederek kendi yolculuğuna çıktığı ve beş duyumuzla deneyimleyeceğimiz ‘Geriye Dönüp Baktığımda’; dokun, dinle, seyret, ye, iç, hayal kur diyor.
Tasarım yolculuğunun baş aktörleri hamur, çamur ve metal ekseninde şekillenen Geriye Dönüp Baktığımda’, ziyaretçileri içe bakmaya, kendilerini sorgulayarak ilham almaya ve sınırlarını zorlayarak dönüştürücü bir yolculuğa çıkmaya davet ediyor.

Herkesin kendi iç yolculuğuna çıkmasına aracı olacağına inandığımız, Atölye Kale’nin katkılarıyla hayata geçen ‘Geriye Dönüp Baktığımda’, KTSM’de 11 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sergi, Pazartesi ve resmi tatil günleri dışında her gün 10 – 18 arası açıktır.


Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM)

Azapkapı Mahallesi, Hediye Sok. No:6, 34421 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.