Özlem Tuna’nın ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Kitap Sergisi KTSM’de 11 Mart’a Kadar Devam Ediyor

Özlem Tuna, ‘Geriye Dönüp Baktığımda’, 2022
Özlem Tuna, ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kitap sergisinden

‘İyiBak Dünyana’ diyerek dünyanın sanat ve tasarımla daha iyi bir yer olacağını herfırsatta vurgulayan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), tasarımı, üretimi vehayatı keşfederek kendi iç yolculuğuna çıkan Özlem Tuna’nın ‘Geriye DönüpBaktığımda’ kitap sergisine ev sahipliği yapıyor. 8 Şubat tarihinde kapılarını açan sergi, sanat severleri bekliyor.

Dünyamızın içinde bulunduğu sorunlaryumağından çıkış için yaratıcı endüstrilerin yol gösterici olabileceğine inananve bu doğrultuda sürdürülebilir yaşam odaklı projelere kapılarını açan Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM), 8 Şubat’ta açılış yapan sıra dışı bir sergiyedaha ev sahipliği yapıyor.

Özlem Tuna ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Kitabı
‘Geriye Dönüp Baktığımda’ Özlem Tuna sanatçı kitabı

Hayatının dönüm noktaları ve ilham kaynaklarıyla, malzeme denemeleri başta olmak üzere tasarım yolculuğundan gerçekçipaylaşımlar içeren ve hem içeriği hem de tasarımlarıyla dikkat çeken Özlem Tuna’nın ilk kitabı ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ kendi tasarım yolculuğuna tanıklık ediyor. Kitabından ilham alarak hazırladığıve aynı adı taşıyan ‘Geriye Dönüp Baktığımda’ sergisi ise tasarımcının dünyasına daha yakından bakıyor.

Özlem Tuna’nın tasarımı, üretimi vehayatı keşfederek kendi yolculuğuna çıktığı ve beş duyumuzla deneyimleyeceğimiz ‘Geriye Dönüp Baktığımda’; dokun,dinle, seyret, ye, iç, hayal kur diyor.

Tasarım yolculuğunun baş aktörlerihamur, çamur ve metal ekseninde şekillenen ‘Geriye Dönüp Baktığımda’, ziyaretçileri içe bakmaya, kendilerini sorgulayarakilham almaya ve sınırlarını zorlayarak dönüştürücü bir yolculuğa çıkmaya davetediyor.

Herkesin kendi iç yolculuğuna çıkmasınaaracı olacağına inandığımız, Atölye Kale’nin katkılarıyla hayata geçen ‘Geriye Dönüp Baktığımda’, KTSM’de 11 Mart’a kadar ziyaret edilebilecek.


Kale Tasarım ve Sanat Merkezi (KTSM)

Azapkapı Mahallesi, Hediye Sok. No:6, 34421 Beyoğlu/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.