Parallel Universe sergisi DasDas’ta Devam Ediyor

DasDas, Ouchhh ve Zenger işbirliğiyle gerçekleştirilen, Paribu ana sponsorluğundaki Parallel Universe sergisi DasDas’ta devam ediyor.

Şu ana kadar 52’den fazla ülkede, bilim-sanat-teknoloji ekseninde sanat yerleştirmelerini milyonlarla buluşturan ödüllü, Ouchhh Stüdyo’nun eserleri, Zenger küratörlüğünde DasDas’ta, sonunda Türkiye’de seyirci ile buluşuyor.

Herbiri 35 dakika süren seanslarda, yapay zeka sayesinde Van Gogh tablolarını sadece görmeyecek aynı zamanda tabloların içinde gezinebileceksiniz. Van Gogh eserlerinin renkleri ve şekillleri içeriğimizin temelini oluşturacak. Ardından kendi topraklarımıza dönüp ilk Türk arkeolog Osman Hamdi Bey’in en ünlü ve önemli eserleri günümüz teknolojisiyle buluşacak, sarmalayan bir sergi deneyimi yaşayabileceksiniz. Arkeolog Osman Hamdi Bey’den insanlığın bildiğimiz bütün tarihini değiştiren bir yere Göbeklitepe’yi ziyarete gidebileceksiniz. GAN ve yapay zeka algoritmalarıyla tarihi aydınlatan figürleri yeni bir bakış açısıyla görebileceksiniz. Bu şiirsel yolculuğa bir de makine öğrenimi ve yapay zeka algoritmalarını kullanarak, dünyanın kaderini değiştiren bilim adamları tarafından yazılan ışık, fizik, uzay-zaman hakkında milyonlarca satır teori, makale ve kitaptan öğrenen yapay zeka, gerçekliğin bilimsel bilinçli Şiirsel Kırılması oluşturarak tarih yazacak ve bu deneyime de şahit olabileceksiniz.

Geçmişin bilinen en eski tarihini bugünün teknolojide gelinen noktasıyla birleştiren Parallel Universe, farklı evrenler arası gezinebilmenizi sağlayacak.

Bilet almak için tıklayınız.

DasDas, Ouchhh ve Zenger işbirliğiyle gerçekleştirilen, Paribu ana sponsorluğundaki Parallel Universe sergisi 30 Haziran 2021 tarihine kadar DasDas’ta görülebilir.

OUCHHH STUDIO

Ouchhh, 12 yıldır sanat&bilim ve teknolojiyi birleştiren deneyimler ve sanat eserleri üreten bir yeni medya stüdyosudur. Fütüristik bakış açısını şekillendiren, sanat, bilim ve teknolojiyi kullanarak, zihin odaklı bir yaklaşımla veri tabloları ve heykeller, yapay zeka kamusal sanat eserleri ve sarmalayan deneyimleriyle uluslararası alanda birçok ödül almıştır. Reddot Design Awards, German Design Award, IDA Design Awards, CODA Awards, Global Awards Club, Aesthetica Art Prize, Iconic Awards, Ace of Mice, Muse Creative Awards gibi prestijli birçok yarışmada ödül kazanmıştır. Google, Cern, Nike, NASA, Signal, iMapp, Mutek, Melbourne Light Festival, Singapore Art and Science Museum, Frost Miami Science Museum, SAT Société des arts technologiques Montreal, Canada National Space Center UK, American Indian Arts, Atelier Des Lumiere ve Ars Electronica gibi birçok kurum ve müzelerde benzersiz deneyimler ve kamusal sanat eserleri gerçekleştirdi.

ZENGER AGENCY

Bizler, insanları birbirleriyle ve markalarla buluşturma misyonuyla çalışan, modern dünyanın öykü anlatıcılarıyız. Bağımsız ve çok yetenekli bir marka deneyim ajansı olarak, sadece dijital işler yapmıyoruz; aynı zamanda isteğe özel kurgulanmış etkinlik tasarımları, prodüksiyonlar ve canlı yayınlar da gerçekleştiriyoruz. Dijital etkileşim projelerinden, marka deneyimleriyle zenginleştirdiğimiz etkinliklere, interaktif çözümlerden hayal gücümüzü yansıtan prodüksiyonlara, altyapımız ve teknik birikimimizle hayata geçirdiğimiz canlı yayınlardan, markalara özel interaktif çözümlere, geniş bir skalada ilham veren projelere imzamızı atmaya devam ediyoruz.


DasDas Sahne
Metropol İstanbul
Atatürk Mahallesi, Ataşehir Bulvarı 34758 Ataşehir/İstanbul

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.